A Gyurcsó Ádámot és Nikolics Nemanját foglalkoztató ciprusi AEK Larnaca 0-0-s döntetlent játszott az ukrán Dnyipro vendégeként Kassán, így a múlt heti, hazai sikerének köszönhetően bejutott a labdarúgó Konferencia-liga nyolcaddöntőjébe.

Gyurcsó sérülés miatt nem utazott el Szlovákiába, míg Nikolicsot a 84. percben cserélték be.

A korábbi idősávban pályára lépett csapatok közül utolsóként az Anderlecht biztosította nyolcaddöntős helyét, miután a tizenegyespárbajban úgy ejtette ki a bolgár Ludogorecet, hogy a vendégek egyszer sem tudtak betalálni a büntetőpontról.

A Basel kétgólos hazai sikerével csütörtökön elbúcsúztatta a Trabzonsport. A török együttes a Ferencváros Európa-ligás csoportjának harmadik helyezettjeként került át a harmadik számú kupasorozatba, ahol hiába verte múlt héten 1-0-ra a svájci ellenfelét, Bázelben 2-0-ra alulmaradt úgy, hogy egyik legjobbja, a görög Anasztasziosz Bakaszetasz büntetőt hibázott.

A következő kör sorsolását pénteken rendezik, a sorozat fináléja június 7-én Prágában lesz.

Konferencia-liga, nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:
Dnyipro (ukrán)-AEK Larnaca (ciprusi) 0-0
Továbbjutott: az AEK Larnaca 1-0-s összesítéssel.

CFR Cluj (román)-SS Lazio (olasz) 0-0
piros lap: Muhar (77., CFR Cluj)
Tj.: az SS Lazio 1-0-s összesítéssel.

Partizan Beograd (szerb)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 1-3 (1-2)
gól: Menig (13.), illetve Badolo (22.), Diop (45+1., 47.)
Tj.: a Sheriff Tiraspol 3-2-es összesítéssel.

RSC Anderlecht (belga)-Ludogorec (bolgár) 2-1 (1-0, 2-1, 2-1) - tizenegyesekkel 3-0
gól: Russo (13., öngól), Verschaeren (68.), illetve Igor Thiago (71.)
piros lap: Piotrowski (97., Ludogorec)
Továbbjutott: az Anderlecht 2-2-es összesítéssel, 11-esekkel.

Basel (svájci)-Trabzonspor (török) 2-0 (1-0)
gól: Amdouni (13.), Zeqiri (77.)
Tj.: a Basel 2-1-es összesítéssel.

Lech Poznan (lengyel) - Bodö/Glimt (norvég) 1-0 (0-0)
gól: Ishak (63.)
Tj.: a Lech Poznan 1-0-s összesítéssel.

Fiorentina (olasz)-Braga (portugál) 3-2 (1-2)
gól: Mandragora (37.), Saponara (58.), Ranieri (83.), illetve Castro (17.), Djalo (34.)
Tj.: a Fiorentina kettős győzelemmel, 7-2-es összesítéssel.