A labdarúgó NB II vasárnapi játéknapján a Nyíregyháza Spartacus FC 1-1-es döntetlent játszott a már biztosan bajnok Diósgyőri VTK-val. A meccs után elszabadultak az indulatok a Balmazújvárosi Városi Stadion lelátóján.

A két ősi rivális ellentétes szezont fut, hiszen amíg a DVTK fölényesen vezeti a bajnokságot, addig a Nyíregyháza a kiesés elől menekül.

A Spartacus mégis vezetést szerzett az 55. percben, de egy 88. percben kapott gól miatt csak egy pontot szerzett, így továbbra is osztályozót érő helyen áll.

A nyíregyházi szurkolók közül többen nehezen viselték a pontvesztést a rivális ellen Forrás: nyiregyhazaspartacus.hu

A boon.hu beszámolója szerint a mérkőzés után a nyíregyházi fanatikusok 30-40 fős létszámmal megindultak a klubház felőli lelátón a diósgyőriek felé. A vendégszektorban lévők is felvették a kesztyűt, leküzdötték a kerítés akadályt,

egy részük a lelátón felvette a harcot a hazaiakkal, egy részük a pálya felől támadott. Néhány ütésváltás történt,

de aztán a túlerőben lévő diósgyőriekkel szemben a szabolcsiak visszavonulót fújtak.

Nem sokkal később

a készenléti rendőrség tagjai is bevonultak a stadionba,

ők is közreműködtek abban, a diósgyőrieket kísérő biztonsági szolgálattal együttműködve helyre álljon a rend.