Sergio Ramos bosszút állt a Real Madridon: megnyert egy meccset a Barcelonának

fbl Horizontal
Sevilla's Spanish defender #04 Sergio Ramos reacts to scoring an owngoal during the Spanish Liga football match between FC Barcelona and Sevilla FC at the Estadi Olimpic Lluis Companys in Barcelona on September 29, 2023. (Photo by Pau BARRENA / AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában az FC Barcelona 1-0-ra nyert hazai pályán a Sevilla csapata ellen.

A Sevilla kezdte veszélyesebben a meccset, az első húsz percben Lukebakio kétszer is eredményes lehetett volna, Rakitic lövését pedig Marc-Andre ter Stegen védte bravúrral. Ezt követően viszont a Barcelona átvette az irányítást, és a 22. percben kis híján a vezetést is megszerezte, Joao Cancelo cselezte be magát a tizenhatoson belülre, parádésan ugratta ki Joao Felixet, aki azonban a felső lécet találta el.

A 35. percben Raphinha sérült meg, és nem is tudta folytatni a játékot, így Fermin Lopez lépett pályára helyette. A Barca 20 éves tehetsége alig pár perccel később gólhelyzetbe is került, de Orjan Nyland védeni tudott.

A fordulás után kiegyenlített volt a játék, aztán a 76. percben egy öngóllal szerzett vezetést a Barcelona. Ferrán Torres beívelése után a tisztázni igyekvő Sergio Ramos elképesztően szerencsétlen mozdulattal találta el a labdát, ami így becsorgott a saját kapujába. A Real Madrid korábbi védője a harmadik öngólját jegyezte a La Ligában.

A katalán együttes végig komoly erőket mozgósított, de szerencsére is szüksége volt, így újra a tabella élére állt és továbbra is veretlen az idei szezonban. Szombaton viszont Girona-Real Madrid meccs lesz, és valamelyik csapat valószínűleg megelőzi a Barcelonát (ha 0-0 lesz az eredmény, akkor a Barcelona és a Girona holtversenyben áll majd az élen).