A Kisvárda és a MTK is magabiztos győzelemmel jutott a legjobb 16 közé a labdarúgó Magyar Kupában, míg a tavaly döntőt játszó Budafok meglepetésre kiesett a Veszprémmel szemben.

A 11 mérkőzés után az NB I-ben az utolsó helyen álló Kisvárda a három gólt rúgó Vida Krisztopher vezérletével győzött nagyon simán 6-0-ra a BLASZ I-es (negyedosztályú) Unione FC otthonában, míg a hétvégén sorozatban a negyedik vereségét begyűjtő MTK ugyancsak könnyedén győzött 4-0-ra az NB III-as ESMTK otthonában. A kék-fehéreknél a veterán Stieber Zoltán, és a Puskás-díjas Zsóry Dániel is gólt szerzett.

Meglepetésre viszont a tavaly döntőt játszó Budafok nem bírt az NB III-as Veszprémmel, és hiába vezetett 1-0-ra, majd egyenlített 2-1-es hazai vezetés után, a hajrában újabb gólt kapott, így búcsúzott a sorozattól.

Eredmények, MOL Magyar Kupa, a 16 közé jutásért:
Unione FC (BLASZ I) - Kisvárda Mastergood FC 0-6 (0-3)
ESMTK (NB III) - MTK FC 0-4 (0-2)
Szentlőrinc (NB III) - Kelen SC (NB III) 3-0 (0-0)
VLS Veszprém (NB III) - Budafoki MTE (NB II) 3-2 (0-1)
Dunaföldvár (NB III) - Nyíregyháza Spartacus (NB II) 0-1 (0-0)
Mezőörs KSE (megyei I.)-Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) - 11-esekkel 5-3