A labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójának rangadóján a címvédő Ferencváros hazai pályán 1-0-ra kikapott Fehérvár csapatától, ezzel a címvédő augusztus óta először veszített bajnoki mérkőzést hazai környezetben, míg a Fehérvár története során először nyert NB I-es meccset a Groupama Arénában.

Félelmetes otthon a Fradi

A zöld-fehérek mögött igazán kemény hét volt, ugyanis Dejan Sztankovics csapata az előző fordulóban Kecskeméten játszott egy futballra teljesen alkalmatlan pályán, csütörtökön pedig az egyik legjobb belga csapattal, a Genkkel játszott 1-1-es döntetlent az Európa Konferencia-ligában.

Csütörtökön remek meccset játszott a Fradi a Genk ellen Fotó: Polyák Attila - Origo

A székesfehérváriak jó formában készülhettek a meccsre. Szeptemberben az NB III-as ESMTK elleni Magya Kupa-kudarc után úgy tűnt, meg vannak számlálva Bartosz Grzelak vezetőedző napjai, azóta viszont feléled ta Vidi, a legutóbbi hat meccséből négyet megnyert és feljött a középmezőnybe.

A találkozónak azonban így is a Fradi volt az esélyese, ugyanis a bajnokcsapat a Groupama Arénában a legutóbbi öt mérkőzéséből csak a Debrecen ellen nem nyert az OTP Bank Ligában. A Vidi az elmúlt hetekben ugyan megtáltosodott, azonban a pontjait inkább a sóstói stadionban gyűjti, vendégként ugyanis öt mérkőzésen mindössze egyetlen pontot szerzett eddig az NB I idei szezonjában.

Remekelt a Vidi kapusa

A Fradi kezte dominánsan a mérkőzést, és a hatodik perc elején majdnem meg is szerezte a vezetést. Egy bal oldali beadást Tóth Balázs rossz helyre ütött ki, a labdára lecsapó Anderson Esiti azonnal Adama traoré elé tálalt, a mali támadó azonban hét méterről kapu fölé bombázta a ziccert. Egy perccel később aztán majdnem a Vidi került előnybe. Egy előre vágott labdára Dibusz Dénes rossz ütemben jött ki, Myenty Abena pedig elfejelte előle a labdát, így a fehérvári Lirim Kastrati egyedül mehetett volna az üres kapura, azonban nem tudott gólt szerezni, mert a hibázó Abena egy hatalmas sprinttel utolérte, és szerelni tudta a tizenhatoson belül.

Abena és Kastrati versenyfutása Forrás: fehervarfc.hu

A folytatásban is a Fradi irányította a meccset, de a következő nagy helyzetére a 27. percig kellett várni. Ekkor Traoré cselezett balról befelé, majd 15 méterről hatalmas bombát küldött kapura, de Tóth Balázs ki tudta öklözni a labdát, a kipattanóra érkező Esiti pedig 16 méterről a bal alsó mellé lőtte a labdát. Az első félidő utolsó nagy helyzete is a Fradié volt. Ezúttal a brazil Marquinhos tüzelt 16 méterről a bal alsó sarok felé, de a remek napot kifogó Tóth Balázs gyönyörűen védett.

Bombameglepetés a Groupama Arénában

A második félidőre Dejan Sztankovics frissített. Pályára küldte ifjabb Lisztes Krisztiánt és a csapat egyik legrutinosabb játékosát, a közönségkedvenc Sigér Dávidot.

A második félidőt is jól kezdte a Fradi, és az 50. percben már egy érvénytelen gólig is eljutott.

Egy labdaszerzés után Marquinhos csinált meg egy remek cselt, majd kiugratta Pesicset, aki a léc alá bombázta a ziccerét, Karakó Ferenc játékvezető azonban les miatt nem adta meg a gólt, és a videózás is igazolta, hogy helyesen ítélt.

A 65. percben aztán Dibusznak kellett fognia egy labdát.

A csereként beállt Kalmár Zsolt szabadrúgásába Kenan Kodro csúsztatott bele, de a nyolcméteres fejese pont a Fradi kapusának a kezébe ment.

Kenan Kodro megdolgoztatta Anderson Esitit Forrás: fehervarfc.hu

A 67. percben aztán bombameglepetésre megszerezte a vezetést a Fehérvár.

Kalmár Zsolt keményen belőtt szabadrúgásába Szabó Levente csúsztatott bele, a 14 méteres fejese pedig védhetetlenül csapódott a bal felső sarokba (0-1).

A bekapott gól után a Fradi elkezdett rohamozni, beszorította a Fehérvárt, de komoly helyzetet sokáignem tudott kialakítani a vendégcsapat kapuja előtt. A hajrában aztán rengeteg volt a taktikai szabálytalanság, így folyamatos játék nem is alakult ki a mezőnyben.

A nyolcperces hosszabbítás elején volt egy lehetősége a Fradinak. Egy szabadrúgás után a csereként pályára küldött Owusu Kwabena csúsztatott bele a labdába, de Tóth Balázs leért a jobb alsóba tartó fejesre.

Az utolsó percekben a Fradi mindent megtett az egyenlítésért, de a Fehérvár védelme jól zárt, és végül lehozta a meccset bekapott gól nélkül, ezzel pedig történelmi győzelmet aratott.

A Fehérvár története során először nyert NB I-es meccset a Groupama Arénában, az idei szezonban pedig először nyert bajnoki meccset idegenben. A Fradi pedig az idei szezonban másodszor kapott ki hazai pályán, legutóbb a Puskás Akadémia csapata tudott nyerni a Groupama Arénában, még augusztus 13-án.