A Borussia Dortmund hazai pályán könnyedén nyert a Freiburg ellen a Bundesliga péntek esti meccsén.

Sallai Roland kezdőként lépett pályára (a 80. percben cserélték le) a Dortmund otthonában, míg a csapat másik magyar válogatott játékosa, Szalai Attila a 23. percben érkezett a pályára a sérült Gulde helyére.

A Freiburg ekkor már 1-0-s hátrányban volt, a holland válogatott Donyell  Malen bombagóljával ugyanis a hazaiak szereztek vezetést.

A játék mindkét félidőben hosszú percekig állt, ugyanis a szurkolók az új tulajdonosi rendszer ellen tiltakozva teniszlabdákat dobáltak a pályára. Az első félidőben éppen ezért hosszú ráadás következett, így az 52. percben, de még az első félidőben újabb gólt szerzett Malen, így 2-0-val fordultak a csapatok.

Borussia Dortmund - SC Freiburg
Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP / dpa Picture-Alliance via AFP/09 February 2024, North Rhine-Westphalia, Dortmund: Soccer: Bundesliga, Borussia Dortmund - SC Freiburg, Matchday 21, Signal Iduna Park. Dortmund's Donyell Malen scores his goal to make it 2:0. Photo: Bernd Thissen/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL German Football League and the DFB German Football Association, it is prohibited to utilize or have utilized photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequential images and/or video-like photo series. (Photo by BERND THISSEN / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)

A második félidő is a Dortmundról szólt, Maatsen a kapufát találta el, majd Reus is többször nagy helyzetbe került, de a végeredményt végül a születésnapos Niclas Füllkrug állította be, ezzel 3-0-ra nyert a Dortmund.