Az újonc Szeviép-Szeged vereséget szenvedett a lengyel Gdynia vendégeként csütörtökön a nőikosárlabda-Euroliga harmadik fordulójában.

Eredmény, 3. forduló, D csoport:
Gdynia (lengyel) - Szeviép-Szeged 74-61 (28-18, 11-13, 21-11, 14-19)
A magyar csapat legjobb dobói:
Sipaviciute 14, Fürész 13, Németh 10

A Szeged sajátos körülmények között "pihente át" az előző fordulót, miután a címvédő Szpartak Moszkva tulajdonosának meggyilkolása miatt nem jött el Magyarországra. (A találkozót január 6-án pótolják.) A Gdyniában ott volt a pályán a korábbi soproni kedvenc, a szerb Ivana Matovic és a Pécsett is megfordult horvát Emilija Podrug is.

A bajnoki ezüstérmes Tisza-partiak nem sokáig tartották a lépést a lengyelekkel, akik már a nyitónegyedben tízpontos előnyre tettek szert, s azt a félidőig nagyjából meg is őrizték (39-31). Mivel az eddig egyetlen meccsükön egy ponttal alulmaradt magyaroknál Vaida Sipaviciutén és Németh Bernadetten kívül nem akadt kimagasló teljesítmény, és Bencze Tamás tanítványai csak 41 százalékkal céloztak a mezőnyből, a találkozó sima hazai sikerrel végződött.

A 0/2-nél tartó szegediek egy hét múlva a török Fenerbahcét fogadják.

A Szeged csoportjában szereplő, címvédő Szpartak Moszkva a török Fenerbahce otthonában győzött a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában. Az orosz együttes először lépett pályára a kupasorozatban elnöke, Sabtaj von Kalmanovics múlt hétfői meggyilkolása óta.