Bajnok az Ajax

2014.04.27. 11:00

Újabb vereségét követően biztos, hogy kiesett a spanyol élvonalból a Real Betis. Szorosan alakulnak az NBA párharcai, az NHL-ben továbjutott a Boston. Guardiolát élete végéig el fogja kísérni a szomorúság, amit érez. Zidane elhagyja a Real Madridot, de csak hogy erősebben térjen vissza. Négyes döntőben a Kiel. Vasárnapi sporthírek percről percre.

22.50 |

Már ennyi

Köszönjük a figyelmet, tartsanak velünk holnap is. Jó éjt.

22.48 |

0-2-ről nyert a Barcelona

A Villarreal már 2-0-ra vezetett, de a Barca két öngóllal egyenlített, majd a hajrában Messi a győztes gólt is megszerezte.

22.45 |

Döntetlen a Serie A zárómeccsén

A Genoa sokáig vezetett Bergamóban, emberhátrányban is tartotta az előnyét, de az Atalanta a hajrában egyenlíteni tudott.

22.40 |

A továbbjutás küszöbén a Wizzards

A Washington Wizards hazai pályán kilenc ponttal legyőzte a Chicago Bullst, s ezzel már 3-1-re vezet az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Keleti főcsoportjának negyeddöntőjében. A mérkőzés legjobbja - a Los Angeles Lakersszel 2009-ben bajnok - Trevor Ariza volt, aki 30 ponttal segítette a washingtoni együttest, mely már csak egy sikerre van a továbbjutástól.

Eredmények, rájátszás, főcsoport-negyeddöntő:
Kelet:
Washington Wizards-Chicago Bulls 98-89
A párharc állása: 3-1 a Wizards javára.

22.35 |

Egyenlített a Barcelona!

Két öngóllal jött vissza a mecccsbe a Barcelona: előbb Paulista Gabriel (65.), majd Mateo Mustacchio (78.) talált be a saját kapujába, és máris 2-2 az állás.

22.30 |

José Gomes elhagyja Fehérvárt

Már hivatalos, amit sejteni lehetett: José Gomes nyáron távozik a Videotontól, a vezetőség már keresi a portugál edző utódját.

22.10 |

Már 2-0 a Villarrealnak

Szétkontrázzák a Barcát.

21.49 |

Ég a Barca Villarrealban

Az első félidő utolsó percében Cani góljával megszerezte a vezetést a Villarreal a Barcelona ellen.

21.46 |

Előnyben a Rangers

A New York Rangers hazai pályán 4-2-re győzött a Philadelphia Flyers ellen, s ezzel 3-2-re vezet az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Keleti főcsoportjának negyeddöntőjében.

Eredmény:
rájátszás, 1. forduló, főcsoport-negyeddöntő:
Kelet:
New York Rangers-Philadelphia Flyers 4-2
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Rangers javára.

21.38 |

A Reggio Emilia nyerte a Final4-t

A házigazda olasz Reggio Emilia fennállása során először hódította el a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupát, miután a bolognai négyes döntő vasárnapi fináléjában könnyedén verte az orosz Ljubercit. A Reggio fennállása során először hódította el az Eurochallenge Kupát, a Final Four legjobbjává a bajnokcsapatot erősítő olasz Andrea Cinciarinit választották meg.

Eredmény, döntő:
Reggio Emilia (olasz)-Ljuberci (orosz) 79-65 (23-16, 25-16, 18-17, 13-16)

korábban:
a 3. helyért:
Gaziantep (török)-Szolnoki Olaj 87-75 (18-17, 14-19, 26-13, 10-19, 19-7) - hosszabbítás után

MotoGP: Márquez verhetetlen

A címvédő Marc Márquez nyerte vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei harmadik, Argentin Nagydíját a királykategóriában, a MotoGP-ben, s így továbbra is százszázalékos mérleggel áll a szezonban. A 21 éves spanyol versenyző diadalmaskodott a katari szezonnyitón és a legutóbbi, amerikai versenyen is.

Eredmények:
MotoGP:
1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 41:39.821 perc
2. Daniel Pedrosa (spanyol, Honda) 41:41.658
3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 41:43.022
Az állás: 1. Márquez 75 pont, 2. Pedrosa 56, 3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 41

Moto2:
1. Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 40:06.114 perc
2. Xavier Simeon (belga, Suter) 40:08.208
3. Luis Salom (spanyol, Kalex) 40:09.816
Az állás: 1. Rabat 70 pont, 2. Mika Kallio (finn, Kalex) 42, 3. Maverick Vinales (spanyol, Kalex) 38

Török bajnok a Fenerbahce

Története során 19. alkalommal nyerte meg a török labdarúgó-bajnokságot a Fenerbahce csapata. Az isztambuli gárda vasárnap ugyan csak gól nélküli döntetlent játszott a vendég Rizesporral, de három körrel a zárás előtt így is 12 pontos az előnye a második - s az előző két idényben győztes -  Galatasarayjal szemben. Érdekesség, hogy a Fenerbahce több mint 50 ezer nő és 12 éven aluli gyermek előtt játszotta le vasárnapi mérkőzését, a férfiakat ugyanis egy korábbi rendbontás miatt nem engedték be a stadionba.

21.05 |

A Bilbao legyőzte a Sevillát

Az Athletic Bilbao kétgólos győzelmet aratott a hajrában emberhátrányban futballozó, vendég Sevilla ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának harmadik vasárnapi mérkőzésén, s ezzel óriási lépést tett afelé, hogy megszerezze a negyedik helyet, s a következő szezonban indulhasson a Bajnokok Ligája selejtezőjében.

Primera División, 35. forduló:
Athletic Bilbao-Sevilla 3-1 (1-0)

20.56 |

Kikapott Pécsen a Honvéd

A Pécs öt nyeretlen mérkőzés után tudott győzni a labdarúgó OTP Bank Ligában: vasárnap 1-0-ra diadalmaskodott a vendég Budapest Honvéd ellen a 26. forduló zárómérkőzésén.Visszafogott tempójú volt az első félidő, melyben egy-egy kimaradt helyzet után a hazaiak egy szép gólt szereztek a mindössze 18 éves Kővári révén. A fordulás után átadta a területet a hazai csapat és kontrákra rendezkedett be a körülményesen támadó Honvéd ellen. A csapatok nagyon kevés helyzetet dolgoztak ki, igaz, a vendégek a hajrában így is egyenlíthettek volna, ám ziccerük kimaradt. A fővárosi együttes ugyanakkor sorozatban ötödik vereségét szenvedte el.

OTP Bank Liga, 26. forduló:
PMFC-Matias - Budapest Honvéd 1-0 (1-0)
Pécs, 2000 néző, v.: Németh
gólszerző: Kővári (29.)
sárga lap: Bailo (83.), Gőcze (90.), illetve Lovric (39.), Bonazzoli (50.)

20.32 |

Final4-ba jutott a Szeged is

A Pick Szeged 28-22-re legyőzte a Sportingot az EHF-kupa negyeddöntőjében, így összesítésben négy góllal kiejtette a portugál csapatot, és története során először bejutott egy nemzetközi torna négyes döntőjébe. Az EHF-kupa Final4-t Berlinben rendezik, a Constanta, a Montpellier és a házigazda Füchse Berlin közül kerül ki a Pick ellenfele az elődöntőben.

20.11 |

Bunyó volt Győrben

Hat embert állítottak első vasárnap este a Győri ETO FC- Újpest FC labdarúgó mérkőzés alatt, illetve után - közölte honlapján a rendőrség. A közlés szerint a járőrök egy embert tulajdon elleni szabálysértés elkövetése miatt állítottak elő, vele szemben gyorsított szabálysértési eljárást folytattak le. Hozzátették: a Készenléti Rendőrség munkatársai öt fiatalemberrel szemben intézkedtek, akik a találkozó után a stadion közelében összeverekedtek. A Győri Rendőrkapitányság velük szemben garázdaság vétségének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást.

20.02 |

Meghalt Vujadin Boskov

A Real Madrid és a Sampdoria legendás edzője májusban lett volna 83. éves. Bővebben kapcsolódó cikkünkben

19.42 |

Van Gaal nyáron átveszi a Unitedet

Holland lapértesülések szerint a Manchester United mindenben megegyezett Louis van Gaallal, a holland szakember a világbajnokság után veszi át a csapat irányítását.

19.23 |

Otthon kaptak ki Szalaiék

Zsinórban második vereségét szenvedte el a Schalke a Bundesligában. A Szalai Ádámmal felálló gelsenkircheniek a Mönchengladbachtól kaptak ki 1-0-ra, és nem tudták leszakítani a Leverkusent, amellyel így továbbra is versenyben vannak az utolsó BL-szereplést érő helyért.