Haaland két góljával nyert a Dortmund a PSG ellen, kikapott a Liverpool

fbl Horizontal, Haaland, BVB, PSG
Dortmund's Norwegian forward Erling Braut Haaland (R) is congratulated by his teammates Dortmund's US midfielder Giovanni Reyna (L) and Dortmund's Portuguese defender Raphael Guerreiro (C) after scoring the 1-0 during the UEFA Champions League Last 16, first-leg football match BVB Borussia Dortmund v Paris Saint-Germain (PSG) in Dortmund, western Germany, on February 18, 2020. (Photo by Ina Fassbender / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A címvédésre hajtó FC Liverpool az Atlético Madrid, a Paris Saint-Germain pedig a Borussia Dortmund vendége lesz kedden, a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntős nyitányán. Kövessék velünk percről percre a legfontosabb eseményeket.
21:31
2020. február 18.

Folytatódik a BL

A Liverpool a Wanda Metropolitanóba, Tuchel Dortmundba tér vissza. Két csolcaddöntős mérkőzéssel folytatódik a Bajnokok Ligája: a címvédő Liverpool az Atlético Madrid, a Paris Saint-Germain pedig a Borussia Dortmund vendége lesz kedden.

21:33

Szép liverpooli emlékek

A liverpooliak most először lépnek pályára a Wanda Metropolitano Stadionban azóta, hogy tavaly júniusban ott megnyerték a Tottenham elleni BL-döntőt.

21:36

Nincs jó formában az Atlético Madrid

A spanyol gárda ugyan védekezésben továbbra is nagyon megbízhatóan teljesít, támadásban viszont Antoine Griezmann távozásával sokat veszített hatékonyságából, a 120 millió euróért igazolt Joao Felix pedig egyelőre nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A madridi együttes a La Ligában a negyedik helyen áll, messze leszakadva a bajnoki címért küzdő Real Madridtól és Barcelonától, a Király Kupától pedig már január végén búcsúzott harmadosztályú ellenféllel szemben.

21:39

Így fogadták a szurkolók az Atlético játékosait

21:41

Egy kis olvasnivaló a meccsek elé

A PSG edzője gyászba borítaná Dortmundot, másolná Jürgen Kloppot

Kedden este a Borussia Dortmund-Paris St. Germain labdarúgó Bajnokok LIgája nyolcaddöntőt rendeznek a német városban. A PSG kispadján az a Thomas Tuchel ül, aki korábban a Borussia edzője is volt. 2016-ban Tuchel éppen a mesterének tekintett Jürgen Klopptól kapott leckét az Európa-ligában, a Liverpool akkor kiütötte a Dortmundot.

21:43

Nagy a nyomás a PSG-n

Thomas Tuchel a Paris Saint-Germain trénereként tér vissza korábbi sikerei színhelyére, Dortmundba. A német szakember 2015 és 2017 között irányította a BVB-t, amelyhez most valószínűleg aggodalommal telve utazik. Szombaton például a bajnokságban 4-4-es döntetlent játszott a PSG a kiesés ellen küzdő Amiens otthonában, a 35 éves Thiago Silva pályafutása egyik legrosszabb teljesítményét nyújtotta. Tuchel le is cserélte őt a szünetben. A párizsiakon nagy a nyomás, hogy végre továbbjussanak a nyolcaddöntőből, miután az előző három idényben rendre elbuktak a 16 között.

21:46

Haaland meghódította Dortmundot

Védekezésben a PSG riválisa, a Dortmund sem túl hatékony, támadásban viszont félelmetes, a Bundesliga eddigi 22 fordulója alatt a legtöbb gólt szerezte, szám szerint 63-at. Ezek közül 24 az utóbbi hat meccsen jött össze, köszönhetően részben az új szerzeménynek, a norvég Erling Barut Haalandnak. Az ugyanakkor biztos, hogy az előkészítések fő felelőse, a sérüléssel küzdő Marco Reus nem lehet ott a pályán a PSG ellen.

Erling Haaland elképesztő formában van Forrás: Picture-Alliance/AFP/Verwendung weltweit/Firo Sportphoto/ Jürgen Fromme
21:51

Neymar és Mbappé is kezd a PSG-ben

21:55

Mané, Firmino és Szalah is a pályán

21:56

Hamarosan kezdés

A főszereplők már mindkét helyszínen a játékoskijáróban vannak.

Dortmundban elkezdték a meccset

A hazai együttes indította útjára a labdát.

1-0-ra vezet az Atlético Madrid

A mérkőzés első szöglete után a negyedik percben a hazaiak Saúl góljával szerezték meg a vezetést. Lehetséges leshelyzet miatt videoelemzés következett a találat után, de érvényes a gól, marad az 1-0.

22:06

Íme, Saúl gólja

22:08

Dortmundban még nincs gól

A BVB-PSG meccsen egyelőre még egyik csapat sem tudott gólt szerezni, de komoly lehetőség sem adódott még.

22:09

Újabb Atlético helyzet

A hetedik perc végén Correa indult meg a bal oldalon, de a kapu előtt keresztbe adott labdájára ezúttal nem volt érkező játékos a hazaiak részéről.

22:11

Neymar centikkel kapu mellé lőtt

A brazil szabadrúgása nem sokkal szállt el a bal kapufa mellett a 11. percben.

22:14

BVB-kontra

A Dortmund szép kontrát vitt végig, amely végén Sancho 17 méterről kapu mellé lőtt, pedig mindkét oldalom várták a passzt a csapattársak. Ebben több volt.

22:15

Éledező Liverpool

Alexander-Arnold rövid időn belül kétszer is próbált kapu elé ívelni, de mindkét esetben lecsúszott a labda a lábáról, így nem alakult ki veszélyes helyzet.

22:17

Kiegyenlített a meccs

Nem igazán tud egymással mit kezdeni a Dortmund és a PSG, egyelőre mindkét csapat védelme kiválóan zár.

22:18

Beszorult az Atlético a saját térfelére

Fokozódik a liverpooli nyomás, az elmúlt percekben minden mezőnyjátékos a hazai csapat térfelén mozgott.

22:20

A jelenlegi állások

Atlético Madrid-Liverpool 1-0
Borussia Dortmund-Paris Saint-Germain 0-0

22:21

Óriási mentés

Verratti szerelte nagyszerűen a tizenhatoson belül Emre Cant hatalmas helyzetben a 22. percben.

22:22

Morata elől kellett tisztázni

A hazaiak támadója elől a liverpooli védők tisztáztak szögletre az utolsó pillanatokban. A sarokrúgás végén a labda Alisson kezében kötött ki.

22:24

Navas szép kivetődése

Sabcho futott el a bal oldalon, majd adott szépen középre, de Navas nagyot védett, Haaland már lecsapott volna a labdára.

22:26

A német kapitány is a helyszínen

Joachim Löw is helyszínen tekinti meg a BVB-PSG mérkőzést, méghozzá Oliver Bierhoff társaságában.

22:27

Morata lőtt közvetlen közelről kapura

Alisson azonban jól zárta a szöget, így nem született meg a második hazai gól.

22:27

Navas-bravúr

A 27. percben Sancho tekert a bal alsó felé 15 méterről, de Navas elképesztő bravúrral védett. A kipattanót Hakimi a védőbe rúgta, így oda lett a helyzet.

22:28

Szalah gólját les miatt nem adták meg

A liverpooli támadó ugyan a kapuba helyezte a játékszert, de les miatt érvénytelenítették a gólt.

22:29

A láthatatlan Neymar

Hiába tért vissza a sérülése után Neymar, a PSG sztárja eddig észrevehetetlen a meccsen.

22:31

Meddő liverpooli mezőnyfölény

Az első félórában 68%-ban volt a vendégeknél a labda, de az 1-0-s előny az Atlético Madridnál van.

22:32

Egyforma csapatok

30 perc után 50-50 szazalék a labdabirtoklás a BVB-PSG találkozón.

22:33

Vajon mikor örülhetnek a BVB-drukkerek?

22:34

A Liverpool még nem találta el a kaput

Lassan ráfordulunk a mérkőzés első félidejének utolsó 10 percére, és a címvédő még nem találta el Oblak kapuját.

22:35

Haaland próbálkozása

A norvég támadó lőtt 17 méterről, alig a jobb kapu mellé.

22:41

Witsel nem talált kaput

A belga középpályás 20 méterről lőtt, de jócskán kapu fölé.

22:44

Saul eddig a hős

Saul, az Atlético Madrid játékosa (j) gólt lő a Liverpool csapatának a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a madridi Wanda Metropolitano Stadionban 2020. február 18-án Forrás: MTI/AP/Manu Fernández
22:45

Vége az első félidőnek

Nincs gól a BVB-PSG mérkőzésen egyelőre.

22:47

Félidőben: Atlético Madrid – Liverpool: 1-0

Már a negyedik percben megszületett a mérkőzés első gólja, Saúl lőtt a liverpooli kapuba. A BL-címvédő lassan magára talált, de a meddő, 72%-os labdabirtoklási fölényen kívül mást nem tudott felmutatni. A Liverpool egyszer sem találta el Oblak kapuját az első játékrészben.

22:52

Az Atlético gól előtti utolsó pillanat

22:54

Neymar teljesen veszélytelen volt

Legalábbis az első 45 percben. Várjuk a folytatást.

Neymar, a Paris Saint-Germain játékosa (k) a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében játszott Borussia Dortmund elleni mérkőzésen Dortmundban 2020. február 18-án Forrás: MTI/EPA/Sascha Steinbach
23:00

Hamarosan jön a folytatás

Először Dortmundban majd, ugyanis ott lett hamarabb vége az első félidőnnek.

23:03

Cserék Madridban

Az Atlético és a Liverpool is cserélt: Llorente és Origi állt be.

23:05

Nagy dortmundi lehetőség

Hakimi ment el a jobb szélen, de hiába a nagy helyzet, Navas jól zárta a sarkot.

23:07

Madridban is jól kezdődött a második félidő

De kaput nem sikerült találni, a liverpooli védők a helyükön voltak két lehetőségnél is.

23:10

Sancho rontása

Még az első félidőből. .

Halands sprint from side to side against PSG from r/soccer
23:11

Szalah fejese épphogy elkerülte a kaput

A liverpooli támadó ezúttal egyedül maradt egy beadásra, fejese a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

23:13

Nem kockáztatnak

Az az ember érzése, hogy a Dortmund és a PSG sem akar felesleges kockázatba belemenni, viszont így nem igazán alakulnak ki helyzetek.

23:15

3000 párizsi szurkoló Dortmundban

23:15

Jól működik az Atlético védelme

A második félidő első 10 percét nagyon megnyomta a Liverpool, de a tizenhatos környékén magabiztosan zártak a hazai játékosok.

23:17

Neymar és Witsel csatája

A brazil torkon vágta a belgát, Neymar megúszta egy sárga lappal. És már szent a béke.

23:22

Mbappé helyzete

Kixcsit kisodródott a támadás végére a francia támadó, majd éles szögből lőtt a 64. percben, de Bürki a helyén volt.

23:23

Mbappé újabb lövése

Ezúttal 14 méterről, de Bürki megint a helyén volt, így maradt a gólnélküli döntetlen Dortmundban.

23:24

Sérülés miatt állt a játék Madridban

A hazaiak játékosát, Correát kellett ápolni, de már visszatért a pályára.

23:24

Egy kép Dortmundból

23:25

Vezet a Dortmund

Haaland volt eredményes a 69. percben. A norvég támadó egy lepattanó labdát kotort be közvetlen közelről.

23:26

Morata lábában ott volt a második hazai gól

Kapuval szemben, teljesen tisztán, 11 méterről lőhetett volna az Atlético Madrid csatára, de a döntő pillanatban elcsúszott.

23:27

Íme, Haaland gólja

23:28

Haaland elképesztő BL-statisztikája

Hét BL-meccsen kilenc gólnál jár már a norvég támadó.

23:30

Cserélt az Atlético

Morata le, Vitolo be a 70. percben

23:31

Szalah hagyta el a pályát

A Liverpool is cserélt a 72. percben, az egyiptomi támadót Oxlade-Chamberlain váltotta.

23:32

Egyenlített a PSG

A 75. percben Neymar egyenlített a Dortmund ellen 3 méterről Mbappé gólja után.

23:33

Íme, Neymar gólja

23:34

Megint vezet a Dormund!

Mi van itt kérem szépen! Haaland a 77. percben 17 méterről lőtt fantasztikus gólt.

23:35

Haaland-show

23:38

Neymar-kapufa

A brazil támadó szerzett labdát a tizenhatoson belül, majd lőtt kapufát 10 méterről.

23:40

Továbbra sem találta el a Liverpool a kaput

Alig 10 perc van hátra a mérkőzésből, és a BL-címvédő még egyszer sem találta el Oblak kapuját.

23:42

Emre Cant kellett ápolni

Szerencsére úgy néz ki, tudja folytatni a dortmundi középpályás.

23:43

Hakimi kimaradt ziccere

Jobbról, öt méterről lőtt a dortmundi szélső kapu mellé. Ebben is több volt.

23:43

Neymar ezt is kihagyta

A lövésénél Hummels blokkolt hatalmasat, így maradt a 2-1-es dortmundi vezetés.

23:46

Verratti nem játszaht a visszavágón

23:47

Jürgen Klopp kapott sárgát

A Liverpool mestere nehezen viseli a mérkőzés alakulását.

23:48

2 perc a ráadás Dortmundban

Ennyi idejük maradt a csapatoknak.

23:48

4 perc lesz a hosszabbítás Madridban

Ennyi ideje lesz a csapatoknak még a gólszerzésre.

23:49

Az utolsó helyzet

Thiago Silva fejelt kapu fölé 5 méterről.

23:50

Véget ért a BVB-PSG

Haaland duplázott, a Dortmund előnyt szerzett a párizsi vusszavágóra. Igat, a PSG-nek meg sokat érhet az idegenben szerzett gól.

23:53

1-0-ra nyert az Atlético Madrid a Liverpool ellen

A hazai csapat már a negyedik percben megszerezte a mérkőzés első, és mint kiderült, utolsó gólját Saúl révén. A BL-címvédő sokkal többet birtokolta a labdát, ennek ellenére még a kaput sem találta el a 90 perc alatt. A nyolcaddöntő visszavágója majd márciusban lesz, Liverpoolban.