Porto, Atletico Madrid, Milan: régen nem látott háború a Bajnokok Ligájában

AC Milan vs Liverpool FC - UEFA Champions League AC Milan,Italy,Liverpool FC,photography,San Siro stadium,UEFA Ch Horizontal
MILAN, ITALY - DECEMBER 7: Zlatan Ibrahimovic of AC Milan in action against Sadio Mane of Liverpool FC during the UEFA Champions League match AC Milan between Liverpool FC at San Siro stadium in Milan, Italy on December 07, 2021. Piero Cruciatti / Anadolu Agency (Photo by Piero Cruciatti / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában csak a B csoportban maradtak izgalmas kérdések. Az AC Milan-Liverpool és az FC Porto-Atlético Madrid mérkőzéseken fog eldölni, hogy a már biztos csoportgyőztes angolok mellett melyik csapat jut tovább a BL nyolcaddöntőjébe, melyik folytathatja az Európa-ligában, és melyik számára ér véget a kupaidény. A Dortmund nagyon nehéz helyzetben lép pályára, míg a nap - szinte tét nélküli - rangadóját Madridban vívja a Real és az Inter a D csoport első helyéért.
21:15
2021. december 7.

Tartsanak velünk ma is!

Jön a Bajnokok Ligája csoportkörének, utolsó, azaz 6. forudlója, kövessék velünk a mérkőzések alakulását percről-percre tudósításunkban.

21:16

Így néz ki a ma esti program

21:18

Csak a B csoportban maradtak izgalmak

Ahol az ötből ötöt nyerő Liverpool már biztos csoportelső, mögötte viszont óriási harc lesz a második helyért. Az 5 pontos Porto a 4 pontos Atlético Madridot fogadja, míg az angolok az ugyancsak 4 pontos AC Milanhoz látogatnak.

21:27

Madridban lesz a rangadó

A játéknap - papíron - legnagyobb rangadóját Madridban fogják játszani, ahol a D csoportot 12 ponttal vezető Real a vele együtt már ugyancsak továbbjutó, 10 ponttal a második helyen álló Internazionalét fogadja. Tét a csoportelsőség

21:36

Szoboszlai gólt rúgott a City ellen

Az RB Leipzig pedig 2-1-re legyőzte a Manchester Cityt, és a csoport harmadik helyén zárt 7 ponttal.

21:41

A PSG gálázott a Brugge ellen

Kylian Mbappé a 7. percben már két gólnál járt, majd Lionel Messi is duplázott, így a francia sztárcsapat 4-1-re verte a belgákat, és csoport másodikként folytathatja tavasszal.

21:52

Kissé tartalékos a Liverpool

De gyengének azért így sem mondanánk az angolok AC Milan elleni kezdőjét:

21:54

Szoboszlai mesteri mozdulata

A magyar válogatott támadó így fektette el a gólja előtt a Manchester City amerikai kapusát, Zack Steffent:

22:01

Elkezdődtek a mérkőzések

Indul a csata a tavaszi folytatásért.

22:02

Telt ház a San Siróban

Elkezdődött a Milan-Liverpool meccs, amelyre teljesen megtelt a Giuseppe Meazza Stadion.

22:04

Reméljük, most több gólt látunk, mint szeptemberben

Az első fordulóban rendezett Atlético-Porto meccs 0-0 lett. Most hátha nem így lesz.

22:04

Támad a Liverpool

Jürgen Klopp csapata tartalékos felállásban játszik, ennek ellenére nekirontott a Milannak.

22:05

Máris kőkemény csata folyik a pályán Portóban

Lemar rúgta fel kíméletlenül Evanilsont, majd Octavio és De Paul akaszkodott össze.

22:08

Óriási küzdelem Milánóban

Divock Origi és Pierre Kalulu küzdelme a labdáért a Milan-Liverpool meccsen Forrás: AFP/Miguel Medina
22:09

És a legnagyobb párosról még nem is beszéltünk

Persze, hogy a Porto rutinos védőjéről, Pepéről és a spanyolok ugyancsak nem kevés nagy csatát látott csatáráról, Luis Suárezről van szó.

Pepe (balra) és Suárez jól ismerik egymást a La Ligából Forrás: NurPhoto via AFP/Rubén de la Fuente Pérez/NurPhoto/Ruben De La Fuente Perez
22:09

Itt az első gól

Az Ajax megszerezte a vezetést a 9. percben a Sporting ellen. A gólt természetesen Sebastien Haller lőtte, aki ezzel mind a hat idei BL-meccsén betalált.

22:14

Luis Suárez megsérült

Az Atlético uruguayi klasszisa a 13. perc végén bandukolt le a pályáról, a helyére Matheus Cunha állt be.

22:17

Haller beérte Ronaldót

Cristiano Ronaldo után az Ajax elefántcsontparti támadója, Sebastian Haller lett a második játékos, aki a BL-csoportkör mind a hat meccsén betalált. Az ötszörös aranylabdás portugál a 2017/18-as szezonban hozta össze ezt a bravúrt.

Haller 11-esből lőtt gólt a Sportingnak Forrás: AFP/Kenzo Tribouillard
22:18

A Porto játszik enyhe fölényben

Amíg Milánóban sincs gól, addig jó a portugáloknak a 0-0, de szemmel láthatóan, nem erre az eredményre játszanak.

22:20

A másik madridi csapat már vezet

Toni Kroos 17. percben lőtt gójával a Real Madrid 1-0-ra vezet az Inter ellen.

22:23

Óriási helyzetet hagyott ki az Atlético!

Carrasco ment le az alapvonalig, középre lőtt labdájáról centikkel maradt le Griezmann, Lemar ismétlését pedig szögletre ütötte Diogo Costa.

22:24

Egyenlített a Sporting

A tét nélküli Ajax-Sporting meccsen kiegyenlített a portugál csapat. A 23. percben egy jobb oldali beadás után Nuno Santos lőtt estében a bal alsó sarokba.

22:27

Nincs helyzet Milánóban

A Liverpool birtokolja többet a labdát, de a Milan remekül védekezik, így egyelőre egyik oldalon sem voltak nagy helyzetek.

22:27

Szerb lövés, szlovén védés

Marko Grujics nem túl erős, 25 méterről leadott lövését könnyedén fogta Jan Oblak.

22:30

Vezet a Dortmund

Donyell Malen a 29. percben szerzett vezetést a Besiktas ellen.

22:30

Vezet a Milan a Liverpool ellen

Egy jobb oldali szöglet után Minimino mozdulata zavarta meg Alissont, aki rossz helyre ütötte a labdát, az érkező Tomori pedig közelről a hálóba lőtt.

22:32

Taremi kap sárga lapot Portóban

Luis Diaz ravasz lövését védte óriási bravúrral Oblak, a kipattanóért vívott csatában pedig Taremi csúszott rá Marco Llorrentére.

22:36

Toni Kroos ezredes lett Madridban

A német középpályás Inter ellen lőtt gólja kereken az 1000. Real Madrid-gól volt a legrangosab európai kupasorozat, azaz a BEK/BL történetében. A spanyol sztárcsapat elsőként érte el ezt a mérföldkövet.

Toni Kroos ünnepli a gólját Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou
22:39

Nagyon nyom a Porto

Most éppen Luis Díaz került lövőhelyzetbe, de 12 méterről leadott lövése egy blokkoló lábról szögletre ment. Abból nem lett helyzet, de máris itt a következő szöglet. Már csak 6 perc van az első félidőből.

22:40

Egyenlített a Liverpool Milánóban

Egy távoli lövést Mike Maignan rossz helyre ütött ki, az érkező Mohamed Szalah pedig közelről egyenlített.

22:41

Nagy Porto-helyzet

Vitinha szöglete után Lemar csúsztatott kis híján a saját kapujába. Jöhet az újabb Vitinha-szöglet, miközben ömlik az eső Portóban.

22:43

Vezet a Sahtar Donyeck

Az ukránok a 42. percben Fernando góljával szerezték meg a vezetést a Sheriff Tiraspol ellen.

22:44

Újra vezet az Ajax

A holland csapat a 43. percben megszerezte a második gólját a Sporting ellen. Egy kapu előtt eladott labdát a brazil Antony vett le, elfektetett két védőt, majd a kapu bal oldalába lőtt.

22:44

Grujics tesztelte ismét Oblakot

Most 14 méterről kissé jobbról lőtt a szerb, de megint pont oda, ahol a szlovén kapus várta a labdát. Ennél nagyobb helyzetnek tűnt ez.

22:48

Eldőlni látszik a meccs Dortmundban

Előbb a vendég Besiktas játékosa, Welinton kapott piros lapot a 42. percben, majd Marco Reus váltott gólra egy büntetőt, amivel már 2-0-ra vezet a Dortmund.

22:51

Minden pályán félidő

A B csoportban: Milan-Liverpool 1-1, Porto-Atlético 0-0, továbbjutó a Pool és a Porto
A C csoportban: Ajax-Sporting 2-1, Dortmund-Besiktas 2-0, továbbjutó a holland és a portugál csapat
A D csoportban: Real Madrid-Inter 1-0, Sahtar-Sheriff 1-0, továbbjutó a spanyol és az olasz sztárcsapat

23:02

Jönnek a második félidők

Már csak Portóban nincs gól, de az izgalmakra így sem lehet panasz.

23:04

Szalah elképesztő számai

Ian Rush óta Szalah az első Liverpool-játékos, aki öt egymást követő szezonban is 20 gól fölé jutott. A Pool legendája 1981 és 1987 között csinálta meg ezt a bravúrt.

23:06

Máris itt az első portugál helyzet!

Carrasco és Oblak meg nem értéséből Otávio szerzett labdát, középre gurított labdája azonban picit felpattant Taremi előtt, így az iráni csúnyán a kapu fölé-mellé lőtt.

23:09

Az Atlético is pályán van azért

A spanyolok is eljutnak egy-egy helyzetig: az 51. percben Llorrente beadásáról marad le kevéssel Griezmann.

23:10

Oblak újabb bravúrja

Az Atlético kapusa ezúttal lábbal védte Taremi közeli lövését.

23:12

Tizenegyest reklamálnak az olaszok

Kessie kapott egy remek indítást, azonban Konsztandínosz Cimíkasz fellökte a Milan játékosát, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest és a VAR-szobában sem látták szabálytalannak az esetet.

23:13

A Dortmund eldöntötte

A Borussia Dortmund megszerezte a harmadik gólját az emberhátrányban futballozó Besiktas ellen. Marco Reus volt eredményes az 53. percben.

23:15

Vezet az Atlético Madrid!

Egy szöglet után megcsúsztatott labda szinte ráesett Antoine Griezmann lábára, akinek két méterről csak be kellett pöccintenie a labdát a kapuba. Az 57. percben: Porto-Atlético Madrid 0-1, és továbbjutásra állnak a spanyolok.

23:16

Vezet a Liverpool Milánóban

Egy labdavesztés után Sadio Mané lépett ki ziccerben, a közeli lövését Mike Maignan bravúrral védte, de a kipattanóra érkezett Divock Origi, aki a bal felsőbe fejelt.

23:17

Az Ajax is meglőtte a harmadikat

Az 59. percben az Ajax már 3-1-re vezet a Sporting ellen. A brazil válogatott David Neres lőtte ki a bal alsó sarkot egy könnyű ziccerből.

23:19

Eldönthette volna a meccset az Atlético

Cunha futotta le Pepét, átemelte a labdát a portói kapuson, a visszaérő Pepe azonban mentett a gólvonalról, Koke pedig nem tudta a kapuba gyötörni a labdát.

23:20

Az Ajax kiüti a Sportingot

A 62. percben újabb gólt lőttek a hollandok. Ezúttal a holland válogatott Steven Berghuis volt eredményes.

23:21

Cserél az FC Porto

A nigériai Zaidu helyére a brazil Wendell érkezik.

23:21

Milan-bomba

A bekapott gól után megint támadásba lendült a Milan. A 61. percben Rade Krunic eresztett meg egy 20 méteres lövést, de a kísérlete néhány centivel elkerülte a bal felső sarkot.

23:23

Az Inter győzelmei reményei is elszálltak

A Real Madrid otthonában 1-0-s hátrányban lévő olasz csapat középpályása, Nicolo Barella kapott piros lapot a 64. percben.

23:26

Piros lap Portóban!

Otávio és Carrasco verekedett össze kis híján, utóbbi lekevert egy fülest előbbinek, Clement Turpin pedig egyből felmutatta neki a pirosat. Tíz emberrel kell őriznie az 1-0-s előnyt az Atléticónak.

23:27

Két sárgát is kiosztott a játékvezető

Az egyiket az egy perce beállt Correa kapta, a másikat pedig Pepe.

23:28

Már a Dortmund is négynél jár

A már biztos csoportharmadik Dortmund belőtte a negyedik gólját a Besiktasnak. A csereként beálló Erling Haaland volt eredményes három perccel a beállása után.

23:29

Újabb tömegjelenet, érik egy nagy verekedés

Körülbelül 30-an lökdösik egymást a kispadok körül, pályán lévők és cserék, stábtagok és mindenki, Oblak, Pepe és Diego Simeone igyekszik nyugtatni a kedélyeket.

23:30

Támad a Milan

Az utóbbi percekben a Milan egyre feljebb jött, a Liverpool pedig egyre több labdát veszít a saját térfelén. Mintha az angolok kezdenék elengedni a meccset.

23:30

Újabb két piros lap Portóban!

Az egyiket a frissen beállt Wendell kapja, aki megütötte Correát, a másikat pedig egy stábtag a spanyol kispadról.

23:37

Szépített a Sporting Amszterdamban

A lisszaboni csapat játékosa, Tabata lőtt védhetetlen gólt az Ajaxnak, ezzel 4-2.

23:37

Nem könnyű partjelzőnek lenni Portóban

Taremi és Llorrente csatája után a partjelző előbb spanyol bedobást ítél, majd, amikor megrohanja a fél portugál kispad, mégis Taremi javára dönt.

23:39

Elfogyott a Milan?

Az olasz csapatnak mindent egy lapra feltéve kellene támadnia a Liverpool ellen, de egyszerűen a félpályán is alig tud átjutni. Érződik a Milan-játékosokon, hogy már nem hisznek a csodában.

23:40

Hármat cserél a Porto

Az utolsó tíz percre érkezik, Sergio Oliveira, Toni Martínez és Jesus Corona. Grujics, Otavio és Taremi számára ért véget a meccs a 81. percben.

23:41

Így talán csak az Atlético képes nyerni

A spanyolok a 80. percig bezárólag mindössze 36 százalékban birtokolták a labdát, mégis vezetnek 1-0-ra, és továbbjutásra állnak.

23:41

Újabb Haaland-gól

A Dortmund már 5-0-ra vezet a 10 emberrel futballozó Besikats ellen. Erling Haaland 18 perc alatt duplázott.

23:42

Simeone lecseréli a cserejátékosát

A 13. percben a sérült Luis Suárez helyére érkező Matheus Cunhát Renan Lodi váltja a 83. percben.

23:44

Oblak újabb védése

Az Atlético kapusa Vitinha 20 méterről megküldött erős, de középre tartó lövését fogta biztosan.

23:45

Milan-helyzet

Majdnem egyenlített a Milan. A 85. percben a csereként beállt Bakayoko remek labdát adott Kessiének, aki kilépett ziccerben, de a kivetődő Alissonba rúgta a labdát.

23:49

Újabb Milan-helyzet

Megint Kessie került ígértes helyzetbe, de a mielőtt lőhetett volna Konate elpiszkált előle a labdát a kaputól 14 méterre.

23:49

Eldőlt a portói meccs és a továbbjutás is!

Porto-helyzet után indult az Atlético kontrája, Griezmann vitte át a labdát a félpályán, majd a jobb oldalvonal mellől pontosan indította Correát, aki a tizenhatoson belül már nem hibázott. A 90. percben Porto-Atlético 0-2, a spanyolok lassan ünnepelhetik a továbbjutást.

23:51

Gólt lőtt a korábbi Vidi-játékos

A már biztos csoportharmadik Sheriff Tiraspol a 93. percben egyenlített a Sahtar Donyeck otthonában a korábbi Vidi-játékosa, Boban Nikolov góljával.

23:52

És így már kiütés a vége!

Egy újabb kontra végén a 92. percben Rodrigo De Paul is betalál, az Atlético pedig már 3-0-ra vezet, eldöntve a mérkőzést, és a továbbjutást is.

23:53

Büntetőt rúghat az FC Porto

Hermoso találta el Evanilsont, de ennek már aligha lesz jelentősége.

23:54

Szépít az FC Porto

Sergio Oliveira belövi a büntetőt, Turpin pedig lefújja a mérkőzést.

23:56

Kiesett a Milan

A Liverpool 2-1-re nyert Milánóban, ezzel a BL-történelem első angol csapata lett, amely 100%-os teljesítménnyel jutott tovább. A csoport másik meccsén az Atlético 3-1-re nyert a Porto otthonában, ezzel Diego Simeone csapata jutott tovább csoportmásodikként.

23:58

Véget ért minden mérkőzés!

B csoport: FC Porto-Atlético Madrid 1-3, AC Milan-Liverpool 1-2, továbbjutott a Pool és az Atléti, az El-ben folytatja a Porto
C csoport: Ajax-Sporting 4-2, Dortmund-Besiktas 5-0, továbbjutott az Ajax és a Sporting, az El-ben folytatja a Dortmund
D csoport: Real Madrid-Inter 1-0, Sahtar-Sheriff 1-1, továbbjutott a Real és az Inter, az El-ben folytatja a Sheriff.