Pályán a nagy bajban lévő Chelsea, a Juventusnak nehéz feladatot kell megoldania

fbl Horizontal
Juventus' Serbian forward Dusan Vlahovic reacts during the UEFA Champions League round of 16 second leg football match between Juventus and Villareal on March 16, 2022 at the Juventus stadium in Turin. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Szerda este eldől, hogy melyik két csapat csatlakozik a Manchester City, Atlético Madrid, Real Madrid, Bayern München, Benfica, Liverpool hatoshoz, akik már kiharcolták a helyüket a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A címvédő Chelsea a Lille vendégeként lép pályára, a Juventus pedig a Villarrealt fogadja hazai pályán.
21:25
2022. március 16.

Köszöntjük kedves olvasóinkat!

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Alig pár óra, és kialakul a legjobb nyolc mezőnye a Bajnokok Ligájában.

21:31

Hat csapat már továbbjutott

A nyolcból hat negyeddöntős csapat neve már ismert:

Két angol (Liverpool, Manchester City), két spanyol (Atlético Madrid, Real Madrid), egy német (Bayern München) és egy portugál (Benfica) együttes számára már biztosan folytatódik a legrangosabb európai sorozat.

21:36

Egy sima, egy szoros?

A címvédő Chelsea 2-0-s előny birtokában utazik Lille-be, a Juventus pedig 1-1-es döntetlen után várhatja a Villarreal elleni hazai visszavágóját.

21:38

Íme a Lille kezdőcsapata

A francia együttes kezdőcsapata vált először ismertté.

21:41

A Villarreal kezdő tizenegye

Unai Emery az alábbi 11 futballistát küldi pályára Torinóban:

21:45

Erős kezdővel a Juventus

A torinóiak ezzel a kezdőcsapattal prübálják meg kiharcolni a továbbjutást a Villarreallal szemben:

21:48

Íme a BL-címvédő kezdője

Thomas Tuchel az alábbi összetételben küldi pályára a BL-címvédő Chelsea-t:

21:57

Már felcsendült a BL-himnusz

Pályán a csapatok Lille-ben, az egyik pályán már felcsendült a BL-himnusz. Nemsokára Torino is becsatlakozik.

22:01

Megkezdődtek a mérkőzések

Mindkét pályán útjára indult a labda, jöhetnek a gólok!

22:03

Nagy lendülettel kezdett a Lille

A hazai pályán játszó francia csapat aggresszíven támadta le a Chelsea csapatát, akik viszont nem jöttek zavarba, és többször sikeresen átjátszották a Lille középpályásait az első percekben.

22:04

Letámad a Juventus

A hazai csapat nem hagyja kijönni a Villarrealt saját kapujának előteréből.

22:07

Nincsenek idegenben lőtt gólok

Ha döntetlen marad a Juventus-Villarreal meccs visszavágója, akkor mindenképp hosszabbítás lesz.

22:08

A Villarrealnál a labda

A Juve most átadja a területet a spanyoloknak, akik egyelőre nem tudnak mit kezdeni a labdával.

22:09

A Chelsea óvatosan játszik, a Lille aktívabb

A meccs első perceiben tapasztalt iram kissé alábbhagyott. A franciáknak olykor sikerült labdát szerezniük a vendégek tizenhatosa előtt. A 6. percben Burak Yilmaz lövése vágódott le a vendégvédőkről.

22:10

Fütyülnek a Juve-drukkerek

Nem arra számítottak csapatuktól, hogy az első tíz percben alig tudnak valamire való támadást vezetni.

22:11

Most megvan a labda a Juventusnak, jön is egy helyzet

Saját kapujához szorítja a vendégcsapatot a Juventus, Morata fejelhetett tisztán, de Rulli bravúrral védeni tudott.

22:15

Ígéretes Juve-helyzetet rontottak el

A 14. percben Morata fordult volna rá a tizenhatoson belül a kapura a labdával, de az egyik csapattársa elrúgta előle a játékszert.

22:16

A Chelsea nem lőtt még kapura a meccsen

Az első negyedóra végére többet birtokolta a labdát a Chelsea, de a Lille kapujáig még nem tudtak eljutni Thomas Tuchel tanítványai.

Forrás: AFP/Franck Fife

A Lille inkább a jobbszélen próbál a londoni védők mögé kerülni, kevés sikerrel.

22:18

Juventus-szöglet

Cuadrado szöglete után leblokkolják a hazaiak lövését a védők.

22:20

Változatos meccs

Kevés helyzet, de kiegyenlített játék. A Juventus és a Villarreal is vezet hosszú támadásokat.

22:20

Óriási Vlahovic-lövés

Dusan Vlahovic távoli erős lövését Rulli védte. Ez már a második bravúrja a Villarreal kapusának.

22:22

Juventus-kapufa

Vlahovic perdített a kapufára. Érik a Juventus-gól.

22:23

Veszélyes Villarreal-lövés

Giovani Lo Celso tekerte rá messziről a labdát, ami éppenhogy a kapufa rossz oldalán hagyta el a játékteret.

22:23

Sok hibával játszik a Chelsea

A 19. percben Jorginho adta el a labdát a Lille tizenhatosa előtt. Az ellentámadásból Burak Yilmaz iramodott meg a jobbszélen, de a török támadó középre lőtt labdájára senki nem érkezett. Veszélyesen kontrázik a Lille, a Chelsea labdavesztéseiből egyre gyakrabban vezet támadásokat a hazai csapat.

22:29

Villarreal-szöglet

Parejo szöglete után nem alakul ki lövőhelyzet a Villarreal számára.

22:30

A Lille hosszú labdákkal próbálkozik

A Chelsea, bár többször sikerült eljutnia a hazaiak tizenhatosára, az első félóra végén még mindig nem lőtt kapura. A Lille mélységi indításokkal próbálkozik, de pontatlanok a francia csapat hosszú labdái a szélsők felé.

22:33

Hatalmas Villarreal-lövés

Szczesny kővé dermedve nézte, ahogyan a Villarreal-játékos erős távoli lövése mellémegy.

22:35

A londoniak dán hátvédje megsérült

A Chelsea középhátvédjét, Andreas Christensent egy rosszul sikerült földre érkezés után le kellett cserélni.

A dán játékos nem tudja folytatni a meccset, így Trevoh Chalobah lépett pályára a sérült játékos helyett a londoniaknál a 33. percben.

22:35

Juventus-szabadrúgás

A 34. percben Arthur kivárás után adta be a szabadrúgást, szöglet lett a vége.

22:36

GERONIMOOO

Geronimo Rulli harmadik nagy védését mutatja be, ezúttal egy Juve-szöglet után Vlahovic fejelhetett kapura.

22:39

GÓÓL! Hátrányban a Chelsea

Fordulat a meccsen: Jorginho kezezett a Chelsea tizenhatosán belül. A játékvezető a videóbírózás után megadta a büntetőt a Lille javára.

fbl Horizontal Forrás: AFP/Franck Fife

A tizenegyest Burak Yilmaz a vendégek kapujának bal felső sarkába bombázta (1-0).

22:41

Jön az első félidő hajrája

A Juve-Villarreal meccsen egy kicsit mintha elkezdtek volna tartalékolni a csapatok a második félidőre...

22:44

Óriási hiba után Juve-szöglet

A spanyolok védője rosszul fejelte Rulli irányába a labdát, így egy szöglet következett, amit ugyan megcsúsztattak a hazaiak, de a rossz irányba.

22:47

Sorjáznak a Juventus-szögletek

Yeremy Pino szereli De Scigliót, megint a sarokból jön a Juventus. Cuadrado egyből a kapura teszi a ladát szögletből, ami az első félidő utolsó megmozdulása volt. Juventus-Villarreal 0-0 a szünetben.

22:49

Gólt lőtt a Chelsea!

Az első félidő végén Pulisic remek lövésével kiegyenlített a Chelsea, amely a gólig nagyon keveset mutatott a meccsen.

Jorginho adta a gólpasszt a támadónak.

22:52

Döntetlen a Chelsea-Lille az első félidő után

Jobban kezdtek a franciák, és Jorginho kezezése után egy tizenegyessel szerezte meg a vezetést a hazai csapat. A félidő hosszabbításában Jorginho remek ütempassza után Pulisic kilőtte a franciák kapujának jobb alsó sarkát, és ezzel kiegyenlített a londoni csapat.

23:04

Folytatódnak a mérkőzések

Kezdődik a második félidő, vajon lesz-e hosszabbítás valamelyik meccsen, vagy lemennek a nyolcaddöntők extra játékidő nélkül az idegenben lőtt gólok szabályának eltörlése ellenére is?

23:07

Visszafogott kezdés

A második játékrész első öt percében nem sok minden történt Torinóban.

23:10

Most a Chelsea támadja le a Lille-t

A második félidő elején a londoniak intenzíven támadták le a hazai játékosokat. A Lille azonban pár perc után rendezte a sorokat, de az látszott a játékukon, hogy az első félidő ráadásában született egyenlítő gól megfogta a Lille játékosait.

23:12

Ember a földön!

Aurier maradt lent a földön, miután a hazai védők csúnyán odaléptek neki.

23:15

Rabiot távoli lövése

Rabiot távoli lövését Rulli felüti a magasba, majd elkapja.

23:17

Rulli mozgásban

A Villarreal kapusán múlik, hogy a Juve még nem döntötte el a továbbjutást.

23:17

A Lille hátvédje is sérült, le kell cserélni

A francia csapat holland védőjét, Sven Botmant sérülés miatt le kellett cserélni. A Lille a legfontosabb emberét veszítette el a védelemből.

Sven Botman egész meccsen nagy harcot vívott a Chelsea játékosával, Kai Havertzzel Forrás: AFP/Franck Fife

A védő helyett a belga Amadou Onana érkezett az 58. percben.

23:23

Támadnak a zebrák

A Juventus passzolgat, de a Villarreal védekezése nincs igazi nyomás alatt.

23:24

Óriási kapufa! Majdnem gólt szerzett a Lille!

Burak Yilmaz fantasztikus beadása után Xeka bombaerős fejest küldött a Chelsea kapuja felé, de a hazaiak játékosának kísérlete után a labda a jobb kapufán csattant. Óriási lehetőség volt.

23:27

A szurkolókon nem múik

A Juventus tábora szokás szerint kitesz magáért Forrás: AFP/Marco Bertorello
23:29

A leghűségesebb spanyol drukkerek

A Villarreal szurkolói is nagy számban vannak jelen Torinóban Forrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Isabella Bonotto
23:30

Idegesek a Lille játékosok

A Chelsea játékosok sokat változtatják a helyüket és türelmesen járatják a labdát. A hazaiak pedig egyre többször vitatkoznak a bíróval vagy a partjelzőkkel.

23:32

Újabb gólt szerzett a Chelsea!

Húsz perccel a meccs vége előtt eldöntötte a meccset a BL-címvédő: a baloldalról Mason Mount remekül lőtte be a labdát a kapu elé, ahol a hosszú oldalon Cesar Azpilicueta érkezett, és egy szerencsés mozdulat után megszerezte a londoniak második találatát.

Azpilicueta örült a góljának Forrás: AFP/Franck Fife
23:32

Emery harmadik cseréje

Tíz perccel Coquelin és Chukwueze után Gerard Moreno is pályára lép a Villarrealban csereként. 15 perc a rendes játékidőből.

23:34

Videobíró és tizenegyes

Rugani eltalálja Coquelint a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető a videobíró segítségével tizenegyest ítélt.

23:35

GÓÓÓL! Vezet a Villarreal!

A 78. percben Gerard Moreno büntetőből lőtt góljával a Villarreal a semmiből megszerezte a vezetést. Bajban a Juventus!

23:39

15 lövés az eggyel szemben

Mégis a Villarreal vezet és nem a Juventus

23:39

Próbálkozik a Lille, de a Chelsea nem jön zavarba

A londoniak az előnyük tudatában nem sürgetik a támadásokat. A belga csatár Lukaku beállása még több gondot okozhat a Lille védőinek a hátralévő bő tíz percben.

23:40

Dybala is a pályán

Az utolsó tíz tíz percben Rugani helyén Dybala próbálhat meg fordulatot hozni a meccsbe.

23:42

ELDŐLT? 2-0 a Villarrealnak

A 85. percben Pau Torres szerzi meg egy szögletet követően a Villarreal második találatát.

23:47

Újabb Villarreal-büntető

De Ligt ért bele kézzel a labdába a tizenhatoson belül.

23:47

A Lille egyre fáradtabb

Már alig jut el a hazai csapat a Chelsea tizenhatosáig. A londoniak inkább csak tartogatják a labdát, mindkét csapat játékosai is már csak a bíró sípszavára várnak.

23:48

GÓÓÓL! 3-0 a Villarrealnak

A ráadás elején Arnaut Danjuma is belőtte a büntetőt, a Juventus teljesen szétesett a végére.

23:52

Közel állt az újabb gólhoz a Chelsea

Kante remek átadása után Marcos Alonso lőtte bele a Lille kapusába a labdát a 91. percben.

23:52

Teljes letargia és sokk

Teljes letargia és sokk Torinóban. 3-0-ra kikapott hazai pályán a Juventus a Villarrealtól, így megint a nyolcaddöntően esett ki a BL-ben?

23:57

A Chelse hátrányból fordítva nyert a Lille ellen

A Bl-címvédő a gyengébb első félidő után a másodikban már olykor remek játékot mutatva verte meg a Lille csapatát, akinek csak momentumai akadtak a mérkőzésen.

A Chelsea magabiztosan jutott tovább Forrás: AFP/Francois Lo Presti

A franciák becsületttel küzdöttek, de megnehezíteni nem tudta a londoniak dolgát, akik kettős győzelemmel jutottak tovább a BL-negyeddöntőbe.