Két mérkőzést játszottak pénteken a férfikézilabda-NB1 12. fordulójában. A Komló közönségszórakoztató játékot nyújtva verte a Csömört, a Dunaferr viszont csak nehezen nyert Cegléden.

Férfikézilabda-NB1, 12. forduló:
Komlói Bányász - Csömör 32-28 (17-12)
800 néző. V.: Klucsó, Lekrinszky
Komlói Bányász: Mészáros - KALOCSAY 9/1,HARTA 5, PAPP L. 3, KÉKESI 8, Frey T. 3, Szilovics 2. Csere: Szabó (kapus),Pókos (kapus), Keszthelyi 2/1, Koncz, Dömös. Edző: Fenyvesi Károly.
Csömör: Zsembery - ELEK 7/2, Tritean, Kende 5, Szörnyi, Tamás 4, Lehel. Csere: Duleba(kapus), FÜGEDI 8/4, Gábosy 3, Németh, Varga. Edző: Adroján Gábor.
Hétméteresek: 3/2, illetve 7/6.
Kiállítások: 10, ill. 6 p.
Az eredmény alakulása: 9. p.: 3-3, 17. p.: 12-6, 39. p.: 21-18, 50. p.:25-21, 58. p.: 32-24.

Fenyvesi Károly: "Az utolsó két percben belehaltunk a saját szépségünkbe."
Adorján Gábor: "Nem tudtunk beleszólni a komlói kézilabdaünnepbe."

Ceglédi KK - Dunaferr SE 22-25 (12-15)
Cegléd, 800 néző. V.:Oláh, Szelecz.
Ceglédi KK: Fekete-Norris 1,Bendó 4/1, JAKAB 6, LENGYEL 5, Varga, Dengi 2. Csere: ERDÉLYI(kapus), Dávid, Bucseszki 2, Hímer 1, Kökény 1. Edző: Nagy Károly.
Dunaferr: STOCL-Tombor 3/1,Marcinkevicius 1, ROSTA M. 4, Kemény, DÉCSI 3, Bene 2. Csere: Kuzmicsov 2, Mocsai, TÓTH E. 5, MOHÁCSI 5/3. Edző: ImreVilmos.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/4.
Az eredmény alakulása: 8.p.: 4-2, 15.p.: 6.6, 23.p.:10-11, 28.p.:11-14, 28.p.:15-19, 46.p.: 18-20, 54.p.:18-23.

Az első játékrész feléig fej-fej mellett haladtak a felek, ezután azonban jobb cseréinek - Mohácsinak és Tóthnak - köszönhetően meglógtak a Duna-partiak. Bár hozzá kell tenni az első félidőben alig találkoztak a labdával a ceglédiek kapusai. A fordulást követően tíz percig felváltva potyogtak a gólok, tartotta előnyét a vendéggárda. A folytatásban viszont a hazaiak percei következtek, külösen védkezésben remekeltek Bendóék, ráadásul Erdélyi kapus is elkapta fonalat. Igen ám, de közben ordító ziccereket hibáztak a ceglédiek, ezért nem sikerült az egyenlíteniük. Az utolsó tíz perc már újra a dunaújvárosiaké volt, két rutinos emberük, Décsi és Rosta Miklós révén bebiztosították győzelmüket.

Nagy Károly: "Ha az első félidőben jobb kapusteljesítménnyel rukkolunk ki, akkor háromesélyes lett volna a meccs.
Imre Vilmos: "Egy jó ceglédi csapatot győztünk le, gratulálok a fiúknak.

Skaliczki László, a férfi válogatott szövetségi kapitánya: "Nagy taktikai csatát, hullámzó játékot láthattunk. Hazai mércével elfogadható meccset játszottak a csapatok, de a nemzetközi porondon több kell. Ez különösen a Dunaferre vonatkozik, hiszen érdekelt a KEK-ben.