A hazai pályán elszenvedett vereséget követően idegenben javított a Marc Körmend férfikosárlabda-csapata a bajnoki negyeddöntő második mérkőzésén, így a három nyert meccsig tartó párharc állása 1-1.

Debreceni Vadkakasok - Marc Körmend 84-103 (21-25, 19-26, 22-28, 22-24)
Debrecen, 900 néző
vezette: Szamos, Benczúr.
Vadkakasok: Lakatos 20, McDaniel 26/12, Halm 7/3, Ridl 5, Rucker 10. Csere: Tóth G. 6/6, Boldizsár 5/3, Csaplár-Nagy A. 5, Takács, Ádám. Edző: Sterbenz Tamás.
Körmend: Németh 25/6, Madison 30/9, Trummer 8, Edmonson 17, Mujanovic 15/3. Csere: Zsebe 6, Lóránt 2, Grebenár, Szlávik, Keresztes. Edző: Patonay Imre.
Kipontozódott: Boldizsár (35.), Lakatos (37.).
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7-2; 9. perc: 17-18; 14. perc: 23-38; 22. perc: 48-54; 28. perc: 60-74; 32. perc: 67-89.

A debreceniek kezdték jobban a meccset, ám a vendégek hamar átvették az irányítást, és szinte végi vezettek. A körmendiek nem bíztak semmit a véletlenre, hiszen a hazai pályán elvesztett első mérkőzés után egy újabb fiaskót nem engedhettek meg maguknak. A hazaiak csak futottak az eredmény után, de erejükből csak a felzárkózásra tellett. A fordításra a legnagyobb esélyük a harmadik negyed elején volt, ekkor feljöttek öt pontra, ám ezzel el is fogyott a tudományuk. Némethék ritmust váltottak, és rövid idő alatt elhúztak húsz ponttal, és ezt a különbséget a találkozó végéig már nem nagyon tudta csökkenteni a Vadkakasok gárdája. A negyeddöntő állása: 1-1.

Sterbenz Tamás: "Nem tudtuk megismételni az idegenben mutatott teljesítményt. A mai Körmend túl erős volt nekünk."

Patonay Imre: "Sokkal jobban védekeztünk, mint szerdán, támadásban pedig lényegesen figyelmesebbek voltak a játékosaim."