A magyar nőivízilabda-válogatott 7-6-os vereséget szenvedett az olasz csapattól a jövő héten kezdődő belgrádi Európa-bajnokságra készülő együttesek barátságos mérkőzésén, Egerben.

Eredmény:
Magyarország - Olaszország 6-7 (2-1, 0-3, 3-1 1-2)
gól: Primász 2, Brávik F 2, Tomaskovics, Zantleitner 1-1, illetve Bosurgi 3, Valkay E., Zanchi, Iati, Rocco 1-1

Az egri strandfürdőben rendezett remek hangulatú összecsapás - a szombati 8-7-es magyar sikert követően - ezúttal is kiegyenlített erők izgalmas és fordulatos csatáját hozta.

A magyarok hadilábon álltak az emberelőnyös helyzetek kihasználásával, így a vendégek a negyedik negyedben a maguk javára fordították a mérkőzést.

Szilágyi Péter, szövetségi kapitány véglegesen még nem jelölte ki az Eb-re utazó 15-ös keretet: a jelenlegi 16 játékosból Györe Anett vagy Szabolcsi Dóra marad majd le a kontinensviadalról.