A MiZo Pécs 33 pontos vereséget szenvedett a címvédő cseh Brno otthonában a nőikosárlabda-Euroliga két győzelemig tartó nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Az MKB-Euroleasing Sopron viszont pazar győzelmet aratott az orosz Jekatyerinburg ellen.

Eredmény, Euroliga, nők, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Brno (cseh) - MiZo Pécs 80-47 (21-16, 16-14, 24-6, 19-11)
pontszerzők:
Viteckova 19/12, Nolan 16/3, Zirkova 14/6, Kulichova 14, Machova 10/6, Vesela 4, Kovacova 3, illetve Iványi 15/6, Béres 10, Vajda 10/6, Johnson 6, Fegyverneky 4, Dapo 2

Az erőviszonyok tisztázása végett alaposan bekezdtek a címvédő sörgyáriak, az agyontetovált amerikai sztár, a nyaranta Detroitban játszó Nolan ugyancsak megszórta a pécsieket, akik azonban főként a kapitány Iványi révén tartották magukat.

A második felvonásban a két Európa-bajnok, Viteckova és Machova tízpontos előnyhöz juttatta a Brnót, míg a mintegy százfős vendégtábor jó ideig csak Johnson triplájának örülhetett. A félidőben 37-30 volt az állás.

A nagyszünet után eldőlt a mérkőzés, miután a Rátgéber-együttes 3 pontjára 16 érkezett, ezzel kialakult a 20 pontos különbség. A csehek 67 százalékosan céloztak a triplavonalon túlról, a magyar bajnok viszont a teljes harmadik játékrészben 6 (!) pontig jutottak.

A hajrára már nem maradtak izgalmak, az ottani pontvadászatban 254 meccs óta veretlen Brno magabiztosan hozta a kötelezőt, s ezzel 1-0-ás előnyre tett szert az egyik fél második sikeréig tartó csatában.

A párharc második felvonására pénteken 18 órakor kerül sor a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban.