Az olimpiai bajnoki címvédő magyar férfivízilabda-válogatott az olaszok legjobbjaival csatázhat a zágrábi Európa-bajnokság csütörtök esti elődöntőjében.

Hogy az olasz válogatott következik a B csoportban győztes magyarok számára, a kedd esti keresztbejátszásos összecsapáson dőlt el, miután leendő ellenfelünk négy góllal verte a másik csoportban harmadikként végzett német együttest.

Nem adták olcsón a bőrüket a németek, akik az elejétől a tőlük megszokott harcias és kemény játékukat nyújtották. A lépés tartása ezzel együtt csak az első negyed végéig sikerült: 1-1 után ugyanis a gyors egymásutánban két büntetőt is kapó és értékesítő olaszok 3-1-re, majd - már a második negyedben - 4-2-re elhúztak.

A folytatásban is a küzdőjelleg dominált, a szigorú védekezés eredménytelen támadójátékkal társult mindkét oldalon, nem is esett csak egy gól a harmadik (5-2), s ugyanennyi a negyedik negyedben (6-2).

A másik ágon a szerb válogatott jutott be az elődöntőbe, miután szoros mérkőzésen legyőzte Montenegrót. A szerbek a horvátokkal játszanak csütörtökön a fináléba kerülésért.