A magyarokkal azonos középdöntős csoportban szereplő címvédő, olimpiai és világbajnok francia válogatott szoros csatában nyert a szünetben még vezető szlovén csapat ellen a Szerbiában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon. A spanyolok szintén úgy verték Horvátországot, hogy a félidőben még vesztésre álltak. A magyarok az Izland elleni vereség ellenére két győzelemmel - kedden Szlovénia, szerdán Horvátország lesz az ellenfél - biztosan négy közé jutnak.

Középdöntő, 1. forduló:
II. csoport (Újvidék):
Spanyolország - Horvátország 24-22 (11-14)

* * *

Az Izland elleni találkozóhoz hasonlóan a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) a magyar férfi válogatott keddi, Szlovénia elleni és szerdai, Horvátország elleni Európa-bajnoki középdöntős mérkőzésére is jegyvásárlási lehetőséget biztosít Magyarországon.

Az MKSZ vasárnapi tájékoztatása szerint miután az Izland elleni mérkőzésre a magyarországi jegyárusítás sikeresen működött, és a találkozón a magyar szurkolók nagy számban drukkoltak a nemzeti csapatnak, így a szövetség a további középdöntős mérkőzésekre is lehetőséget biztosít a magyarországi jegyvásárlásra.

A tervek szerint a belépőjegyeket hétfőn Budapesten 14-18 óra között, Szegeden pedig hétfőn 15-18 óra között lehet megvásárolni 10, 15 és 25 eurós áron, az átvételre pedig mérkőzésnapokon - az eddigiekhez hasonlóan - az újvidéki csarnok északi, VIP-bejáratánál nyílik lehetőség a kora délutáni óráktól. A pontos jegyvásárlási helyszínekről és időpontokról, valamint a rendelkezésre álló jegyek számáról az MKSZ hétfőn reggel ad ki újabb információt.

A magyarországi jegyértékesítés mellett az újvidéki sportcsarnok jegypénztára is nyitva áll a középdöntők végéig a hét minden napján, ott azonban a nagy érdeklődés miatt a jegyhez jutás nem garantált.