Magabiztos győzelemmel tért vissza a pályára az elmúlt hetekben lábsérüléssel bajlódó, világelső Roger Federer: a svájci klasszis erőlködés nélkül, két játszmában nyert a spanyol Fernando Verdasco ellen a hamburgi, 2,1 millió euró összdíjazású tenisztornán, amely a férfiak Mester-sorozatának ötödik állomása. Federer legutóbb közel egy hónapja, április 15-én játszott tétmérkőzést, akkor kikapott a monte-carlói viadal negyeddöntőjében a francia Richard Gasquet-tól.

A második helyen kiemelt Andy Roddick nagy meglepetésre már az első fordulóban kiesett. Az amerikai játékos az olimpiai bajnok chilei Nicolas Massutól kapott ki három szoros játszmában.

Az utóbbi hetekben bombaformában teniszező, vasárnap Rómában tornagyőztes Rafael Nadal, valamint honfitársa, Carlos Moyá az utolsó pillanatban, hétfőn este visszalépett a Hamburgban zajló viadaltól. Moyá vállsérülésre hivatkozva mondta le a részvételt, míg a 18 éves Nadal a kezét fájlalja.

"Felhólyagosodott a tenyerem, miután vasárnap több mint öt órán át játszottam a döntőben Coria ellen. Az orvos azt ajánlotta, hogy ne lépjek pályára Hamburgban" - mondta a tinédzser játékos, aki idén ötször aratott tornagyőzelmet, és az utóbbi négy hétben lejátszott 17 meccsén veretlen maradt. Nadal a 6., Moyá pedig a 7. kiemelt lett volna a németországi versenyen.

Henman (brit, 5.) - Burgsmüller (német) 6:3, 6:4

A tizedik helyen kiemelt francia Nathalie Dechy már az első fordulóban búcsúzott az egymillió euró összdíjazású római női tornán. A viadalon indult Kuti Kis Rita is, de a selejtező második körében kikapott, így nem jutott fel a 64-es főtáblára.

Cohen-Aloro (francia) - Vierin (olasz) 2:6, 7:6 (7-4), 6:2

A francia nyílt teniszbajnokság juniorversenyére készülő Szávay Ágnes nem jutott a 32-es főtáblára a 140 ezer euró összdíjazású prágai tornán. A 16 éves magyar játékos a kvalifikáció első körében két sima játszmában, 6:4, 6:0-ra kikapott a hazai közönség előtt szereplő Alena Vaskovától. Szávay a 274., ellenfele pedig a 635. a legfrissebb világranglistán.