Nizzában lejátszották az Amber-verseny kilencedik fordulóját. Lékó Péter mindkét játszmája döntetlen lett az ukrán Szergej Karjakin ellen. Világossal nagymesterünk gyalogelőnyt szerzett, sötéttel két tisztje volt a bástyáért, de egyik partit sem tudta megnyerni. Az éllovas örmény Levon Aronjan ismét remekelt, az orosz szuperbajnok Alekszander Morozevicset meggyőző játékkal 2-0-ra győzte le, és előnye már két és fél pont. A nagy érdeklődéssel várt derbit az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik nagy kalandok után 1,5-0,5-re megnyerte a 17 éves Magnus Carlsen ellen. Gyengén muzsikált az indiai Viswanathan Anand, simán kapott ki az ukrán Vaszilij Ivancsuktól.  Megszerezte első nagy skalpját a holland Loek van Wely, az azeri Sahriyar Mamedgyarov kényszerült kapitulációra. Kétszer megosztozott a ponton a bolgár Veszelin Topalov és az izraeli Borisz Gelfand. A tizedik játéknapon Carlsen-Lékó párharc lesz.

A szabadnap után folytatódott a pontvadászat a szupernagymesterek gálaversenyén. A kilencedik játéknapon kecsegtető esélyt szalasztott el Lékó Péter az ukrán Szergej Karjakin ellen. Világossal a vakpartiban a szicíliai védelem Najdorf-változatában szép előnyt ért el, de korán nyert gyalogot, és a 18 éves Karjakin nagy időzavara ellenére megmentette a partit. A visszavágón nagymesterünk a Caro-Kann védelmet választotta. Nagy bonyodalmak után Karjakin minőséget nyert, de Péter szabadgyalogja megzavarta őt. Lékó két könnyűtisztje a bástyával szemben nyerőesélyt adott, de a kapkodásban már Péternek kellett a remiért megküzdenie.

Kirobbanó formában játszik az örmény Levon Aronjan. Jól gazdálkodik idejével, könyörtelenül kihasználja ellenfelei hibáit. Gond nélkül nyert 2-0-ra az orosz Alekszander Morozevics ellen, és a két és félpontos előnnyel várja a véghajrát. A rapidversenyben két pont az előnye, vakon holtversenyben első.

Wijk aan Zee-ben óriási szenzáció volt a 17 éves Magnus Carlsen sötéttel elért győzelme Vlagyimir Kramnyikkal szemben. Derbijüket Nizzában és az interneten is nagy érdeklődés kísérte. Kramnyik meglepő tisztáldozattal a végsőkig kiélezte a játszmát, Carlsen remekül védekezett.

A bonyodalmakban gyorsan múltak a percek, majd a kapkodásban már a másodpercek is döntőek voltak. Esélyes állásban Magnus túllépte a gondolkodási időt, egy lépéssel korábban fonalas nyerést hagyott ki. Az orosz exvilágbajnok a rapid összecsapásban fölénybe került, de előnyét nem tudta érvényesíteni.

A torna szenzációja, hogy Viswanathan Anand harmadik párharcát vesztette el. Az indiai világbajnok világossal gyorsan remizett, majd kedvenc műfajában, a rapidpartiban gyalogot nézett el, és Vaszilij Ivancsuk nem kegyelmezett.

Két jó játszmában osztozott meg a ponton a bolgár Veszelin Topalov és az izraeli Borisz Gelfand. A holland Loek van Wely és az azeri Sahriyar Mamedgyarov kalandos küzdelme Loek javára dőlt el.

A 9. forduló eredményei:
"Vakpartik"
Lékó Péter (magyar, 2753) - Szergej Karjakin (ukrán, 2732) döntetlen (Szicíliai védelem, 47)
Alekszander Morozevics (orosz, 2765) - Levon Aronjan (örmény, 2739) 0 - 1 (Grünfeld védelem, 49)
Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2799) - Magnus Carlsen (norvég, 2733) 1 - 0 (Vezérindiai védelem, 44)
Viswanathan Anand (indiai, 2799) - Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2751) döntetlen (Pirc védelem, 16)
Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2760) - Loek van Wely (holland, 2681) 0 - 1 (45)
Veszelin Topalov (bolgár, 2780) - Borisz Gelfand (izraeli, 2737) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 35)

Rapidjátszmák
Szergej Karjakin (ukrán, 2732) - Lékó Péter (magyar, 2753) döntetlen (Caro-Kann védelem, 75)
Levon Aronjan (örmény, 2739) - Alekszander Morozevics (orosz, 2765) 1 - 0 (Szláv védelem, 59)
Magnus Carlsen (norvég, 2733) - Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2799) döntetlen (Orosz huszárjáték, 66)
Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2751) - Viswanathan Anand (indiai, 2799) 1 - 0 (Angol megnyitás, 33)
Loek van Wely (holland, 2681) - Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2760) döntetlen (Albin-ellencsel, 59)
Borisz Gelfand (izraeli, 2737) - Veszelin Topalov (bolgár, 2780) döntetlen (Vezérindiai védelem, 47)