Szávay Ágnes párosban, Dinara Szafinával az oldalán bejutott a legjobb 16 közé a madridi tenisztorna 4,5 millió dollár összdíjazású női versenyében.

Szávayék 1 óra 19 perces mérkőzésen, döntő rövidítésben kerekedtek felül az Akgul Amanmuradova, Hszieh Szu-vej üzbég, tajvani kettősön. Szávayék a negyeddöntőbe kerülésért a Gisela Dulko, Flavia Pennetta argentin, olasz és a Kveta Peschke, Katarina Srebotnik cseh, szlovén páros párharcának győztesével mérkőznek.

Czink Melinda az első fordulóban feladta a mérkőzését. A viadal honlapja szerint a magyar játékos alig fél óra alatt elveszítette az első játszmát a román Alexandra Dulgheruval szemben, majd jelezte: nem tudja folytatni a találkozót.

Már az első fordulóban búcsúzott az ötödik helyen kiemelt Szvetlana Kuznyecova. Az orosz teniszező három szettben kapott ki az izraeli Shahar Peertől. Búcsúzott az orosz Marija Sarapova is, a volt világelsőt a cseh Lucie Safarova győzte le két sima szettben.

A négyszeres Roland Garros-bajnok belga Justine Henin - aki vasárnap diadalmaskodott Stuttgartban - úgy kapott ki három játszmában a francia Aravane Rezai-től, hogy a döntő szettet 6:0-ra vesztette el.

Dusevina (orosz) - Flipkens (belga) 6:2, 6:1
Pavljucsenkova (orosz) - Hantuchova (szlovák) 6:4, 7:6 (7-2)
Rezai (francia) - Henin (belga) 4:6, 7:5, 6:0
Cibulkova (szlovák) - Benesova (cseh) 6:2, 6:2

páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Szávay, Szafina (magyar, orosz) - Amanmuradova, Hszieh (Hsieh, üzbég, tajvani) 2:6, 6:3, 10-8 - döntő rövidítés

Mihail Juzsnyij sikerével ért véget a 450 ezer euró összdíjazású müncheni salakpályás férfi torna, miután az orosz játékos a vasárnapi döntőben három játszmában legyőzte a horvát Marin Cilicet. Juzsnij idei első, pályafutása hatodik ATP-tornáját nyerte meg egyesben. Legutóbb tavaly októberben, Moszkvában diadalmaskodott.

eredmények, döntő:
Juzsnyij (orosz, 2.) - Cilic (horvát, 1.) 6:3, 4:6, 6:4

A spanyol Alberto Montanes nyerte a portugáliai salakpályás tenisztorna 450 ezer euró összdíjazású férfi versenyét, miután a vasárnap délutáni döntőben három játszmában győzött a hazai kedvenc Frederico Gil ellen. Montanes az elődöntőben a világelső svájci Roger Federert búcsúztatta.

Montanes (spanyol, 4.) - Gil (portugál) 6:2, 6:7 (4-7), 7:5