Élő:
A norvég Marit Björgen nyerte szombaton a női sífutók 30 kilométeres tömegrajtos versenyét az olaszországi Val di Fiemmében zajló északisí-világbajnokságon.

Mögötte a vele szemben hatalmas véghajrában alulmaradó lengyel Justyna Kowalczyk végzett másodikként, míg a harmadik az előtte végzők különversenyét erővel nem bíró norvég Therese Johaug lett.

A 32 éves, háromszoros olimpiai bajnok Björgen 19. vb-érmét gyűjtötte be - ebből 12. volt arany -, így tovább javította a vonatkozó csúcsot: a mostani vb-t megelőzően a 17 vb-éremig jutott orosz Jelena Vjalbe számított rekordernek, akinek gyűjteményéből 14 volt arany. Björgen Val di Fiemmében az egyéni sprint, a 7,5+7,5 kilométeres üldözéses verseny és a 4x5 kilométeres váltó után negyedszer győzött, emellett 10 kilométeren második lett.

eredmények, sífutás, női 30 km:
1. Marit Björgen (Norvégia) 1:27:19,9 ó
2. Justyna Kowalczyk (Lengyelország) 3.7 mp hátrány
3. Therese Johaug (Norvégia) 8.7 mp h.

A francia Sebastién Lacroix, Jason Lamy-Chappuis duó győzött az északi összetett sprint csapatversenyében. Lamy-Chappuis a normálsáncos egyéni és a négyfős csapatversenyben aratott diadala után a harmadik aranyérmét nyerte a mostani vb-n, pályafutása során pedig negyedszer állhatott a dobogó legmagasabb fokára. A franciák mögött az osztrák páros lett a második, a német pedig a harmadik.

eredmények, északi összetett, sprint csapatverseny:
1. Sebastién Lacroix, Jason Lamy-Chappuis (Franciaország) 35:37.9 perc (síugrás: 242,7 pont, 34:54.9 perc)
2. Wilhelm Denifl, Bernhard Gruber (Ausztria) 16.6 mp hátrány (251,8/35:29.5)
3. Tino Edelmann, Eric Frenzel (Németország) 43.9 mp h. (264,3/36:21.8)