Sorozatban harmadszor nyerte meg az abu-dzabi tenisztornát Novak Djokovic, aki David Ferrert verte a döntőben. A bronzmeccsen Rafael Nadal Jo-Wilfried Tsongát múlta felül.

Abu-Dzabi, döntő:
Djokovic-Ferrer 7:5, 6:2

a harmadik helyért:
Nadal-Tsonga 7:6(5), 6:3

Először Nadal és Tsonga meccsét játszották Abu-Dzabiban. Az első szettben 5:5-nél Tsongának két breaklabdája volt, ám Nadal a rá jellemző mentalitással hárította a veszélyt, rövidítés döntött, a spanyol javára. Ahogy várni lehetett, Tsonga lendülete megtört, bár több klasszis megoldással szórakoztatták a közönséget, igazából már csak Nadalnak volt esélye.

A döntőben Djokovic kicsit rozsdásan kezdett, Ferrer el is lépett 3:1-re, ám Djokovic ekkor visszabrékelt, majd 5:5 után mindkét játékot hozta, immár egy magasabb fokozatban.

A szerb világmásodik a folytatásban is remekelt, így egy óra, huszonegy perc játékkal hozta a meccset, ami zsinórban a harmadik győzelmét jelentette ezen a tornán.