Kenyai futók uralták a berlini félmaratont

Generali Berlin Half Marathon 2022,April,Berlin,Generali Berlin Half Marathon,Germany,Marathon Horizontal
BERLIN, GERMANY - APRIL 03: Alex Kibet of Kenya is seen after winning the first place with a time of 00:58:54 during the Generali Berlin Half Marathon in Berlin, Germany on April 03, 2022. Abdulhamid Hosbas / Anadolu Agency (Photo by ABDULHAMID HOSBAS / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)
Alex Kibet és Sheila Chepkirui révén a férfiaknál és a nőknél is kenyai futó nyerte vasárnap a berlini félmaratont.

A 30 éves Kibet 58:55 perc alatt teljesítette a 21,1 km-es távot, és 12 másodperccel maradt el a versenyrekordtól. A 31 esztendős Chepkirui 1:05:02 órás eredménye viszont új versenycsúcs.

A kenyai atléták a dobogó többi fokát is kisajátították: a férfiaknál Joshua Belet 59:53 perc, míg Abel Kipchumba 59:58 perc alatt ért célba, a nőknél Joyce Chepkemoi 1:05:50 óra, Irene Kimais pedig 1:06:34 óra alatt teljesítette a távot, és végzett így a második, valamint a harmadik helyen.

A 41. berlini félmaratonra 121 nemzet 33 336 futója nevezett, de a fagyos idő, a mindössze három Celsius fok körüli hőmérséklet többek kedvét elvette,

a szervezők becslése alapján a résztvevői létszám már nem érte el a 30 ezret.