Remek iram és rangadóhoz illő színvonal jellemezte a bajnok Debrecen és az Újpest mérkőzését a labdarúgó Borsodi Liga ötödik fordulójában. A házigazda DVSC kétszer szerzett vezetést, ám az újpestiek mindkétszer egyenlíteni tudtak.

Borsodi Liga, 5. forduló:
DVSC-AVE Ásványvíz - Újpest FC 2-2 (1-1)
Debrecen, 6000 néző
v.: Bede Ferenc
Debrecen: Csernyánszki - Bernáth, Éger, Máté, Szatmári - (Mészáros N., 56.), Dombi (Madar, 51.), Kiss Z., Sándor T., Halmosi - Brnovic, Sidibe (Hengemühle, 73.).
Újpest: Vlaszák - Kőhalmi, Böjte, Vaskó, Tóth B. - Sándor Gy. (Feczesin, 77.), Erős K., Tóth N., Vituska (Freud, 65.) - Rajczi (Vermes, 87.), Kovács Z.
gól: Máté (5.), Brnovic (66.), illetve Kovács Z. (39.), Tóth N. (78., büntetőből)
sárga lap: Dombi (37.), Halmosi (53., 91.), Kiss Z. (64.), ill. Tóth N. (62.), Tóth B. (84.)
piros lap: Halmosi (91.)

5. perc: Bernáth a bal oldali szögletzászló mellől végezhetett el szabadrúgást, a beadott labdát Máté hat méterről fejelte Vlaszák kapujába. (1-0)

39. perc: Sándor György lövését Máté blokkolta, a kipattanó az újpesti középpályáshoz került vissza, aki Kovács Zoltánnak passzolt, és a csatár majdnem 20 méterről bombázott a bal felső sarokba. (1-1)

66. perc: Egy remek támadás végén Mészáros tette középre a labdát Brnovic elé, aki közelről a kapu közepébe fejelt. (2-1)

78. perc: Másodszorra is egyenlíteni tudott az Újpest. A csereként beállt Freud buktatásáért megítélt büntetőt Tóth Norbert értékesítette. (2-2)