Parádéztak a hazai csapatok a spanyol labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának vasárnapi játéknapján: a Getafe - amely sikerével élre ugrott a tabellán - 5-2-re verte a Zaragozát, a Málaga ugyanennyit lőtt, de nem kapott gólt a Bajnokok Ligájában szereplő Real Betis ellen (5-0), míg a Villarreal a Mallorcának gurított egy hármast. A Cádiz, a Celta Vigo és a Real Sociedad sem hibázott hazai környezetben, az Atlético Madrid viszont az összes pontot elhozta Santanderből.

A Real Madrid késő este a Valenciát fogadta, s a királyi gárdának nyernie kellett, hogy a táblázat élén maradjon. A vezetés megszerzésére már a 11. percben hatalmas esélyt kaptak a madridiak, minthogy Zidane 11-est végezhetett el, a francia klasszis azonban elhibázta a büntetőt. Baraja a 22. minutumban aztán lecsendesítette a Bernabeu drukkereit, 5 perc múlva azonban Raúl egalizált. A játékvezető a vendégeknek is befújt egy büntetőt, akik éltek is a lehetőséggel, így újra előnyhöz jutott a Valencia.

A lefújásig már nem is változott az eredmény, a pályán lévők létszáma azonban igen: előbb Gravesen kapott piros lapot, majd Beckham két perc alatt begyűjtött két sárgát. A tavalyi ezüstérmes vereségével visszacsúszott a harmadik helyre, míg a vendégcsapat pontszámban utolérte a "galaktikusokat", s már negyedik.

Primera División, 8. forduló:
Cádiz - Athletic Bilbao 1-0 (1-0)
gól: Enrique (13.)

Celta Vigo - Espanyol 1-0 (0-0)
gól: Silva (82.)

Getafe - Real Zaragoza 5-2 (4-0)
gól: Paunovic (9.), Guiza (21., 24., előbbit 11-esből), Pulido (36.), Redondo (85.), illetve Movilla (46.), Belenguer (58., öngól)

Málaga - Real Betis 5-0 (2-0)
gól: Salva (8., 29.), Sanz (51.), Counago (63., 74.)

Real Sociedad - Deportivo La Coruna 2-0 (0-0)
gól: Kovacevic (50.), Jauregui (68.)

Villarreal - Real Mallorca 3-0 (3-0)
gól: Riquelme (12.), José Mari (32.), Forlán (45.)

Racing Santander - Atlético Madrid 0-1 (0-1)
gól: Maxi (45.)