A második félidő közepéig ugyan vezetett a Duisburg labdarúgócsapata a Bayern München ellen, a bajor együttes azonban Salihamidzic és Makaay találataival 2-1-re megfordította a meccs állását a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. A rangadón a Hamburg 4-2-re kikapott a Dortmundtól, így hátránya kilenc pontra nőtt a Bayernnel szemben.

A dobogó harmadik fokán álló Werder Bremen - Valdez mesterhármasának köszönhetően - 5-0-lal küldte haza a Hannovert, a Schalke hazai pályán nem bírt a Wolfsburggal (2-2). A Köln is ikszelt a Frankfurttal, Szabics Imre a kezdőcsapatban kapott helyet a hazaiaknál, ám a 45. percben a kiállítás sorsára jutott.

Hamburg - Dortmund 2-4 (1-1)
Lauth (35.), Ailton (67.), illetve Smolarek (25.), Rosicky (68., 94.), Kringe (83.)

Mainz - Hertha 2-2 (0-1)
Thurk (52., büntetőből), Casey (78.), illetve Pantelic (41., 89.)

Schalke - Wolfsburg 2-2 (1-1)
Kuranyi (7.), Lincoln (67.), illetve Hoogendorp (29.), Lamprecht (76.)

Werder Bremen - Hannover 5-0 (2-0)
Valdez (43., 52., 81.), Micoud (45.), Klose (53.)

Duisburg - Bayern München 1-3 (1-0)
Ahanfouf (40., büntetőből), illetve Salihamidzic (66.), Makaay (71.), Pizarro (80.)