Schultz Levente csapata, a harmadosztályú Burghausen hazai pályán drámai körülmények között büntetőkkel szenvedett vereséget a Bayern Münchentől a labdarúgó német kupa első fordulójában.

A magyar középpályás végigjátszotta a találkozót, amelyen meglepetésre a kicsapat szerzett vezetést, a 62. percben Neubert fejjel volt eredményes. A bajorok óriási fölényben játszottak, de nem tudtak túljárni az ihletet formában védő Riemann eszén, végül a 79. percben Klose fejesből egyenlített Ribéry szöglete után.

A hosszabbításban Van Buyten előtt adódott két nagy lehetőség, de mindkettő kimaradt, így annak ellenére következtek a büntetők, hogy a kapuralövési arány 33-4 (!) volt a Bayern javára.

Schultz a 11-eseknél az első párban állt a labda mögé: a korábbi ferencvárosi játékos pimaszul próbált Oliver Kahn fölött a hálóba emelni, ám kicsit pontatlan volt és a felső lécet találta el. Az összecsapást végül a vendégek veterán hálóőre döntötte el, miután az utolsó két sorozatban hárítani tudott.

Forrás: EPA

Kahn rutinja és klasszisa továbbjutást ért a Bayernnek

német kupa, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Wacker Burghausen (III. osztályú) - Bayern München 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) - büntetőkkel 3-4