Klose beérte Müllert, Ronaldo megmentette a portugálokat, Izland csodát tett

Olaszország, Németország és Belgium is közel került ahhoz, hogy ott legyen a jövő évi brazíliai focivébén. Az olaszok a bolgárokat, a belgák a skótokat verték, a németek pedig az osztrákokat küldték haza 3-0-s zakóval, a Nationalelf első gólját az a Miroslav Klose szerezte, aki ezzel beérte a német rekordert, Gerd Müllert.

Az A csoportban tovább folytatódott a belgák nagy menetelése, akik ezúttal Skóciában nyertek, és lassan elkezdhetik szervezni a brazíliai szállást. A csoport nagy rangadóján a szerbek és a horvátok a várt tüzes hangulatban estek egymásnak, de az 53. percig kellett várni az első gólra, ekkor a bayernes Mandzukic a vendégeknek szerzett vezetést.

Tizenhárom perccel később Mitrovic szép fejessel egyenlített, de a folytatásban már csak két kiállítást lehetett feljegyezni, újabb gól már nem esett, így a horvátok szinte biztos, hogy odaérnek a második helyre.

A B csoportban az örmények megint meglepetést okoztak, a dániai 4-0 után ezúttal a cseheket leckéztették meg idegenben. A dánok nagyon megszenvedtek Máltával, végül csak öngóllal tudtak nyerni, az olaszok pedig minimalista módon pont annyit adtak ki magukból a bolgárok ellen, amennyi kellett, és így is magabiztosan vezetik a csoportot.

Az olaszokhoz hasonlóan a németek is nagyot léptek a továbbjutás felé, miután 3-0-ra verték az osztrákokat. Az első gólt Klose szerezte, aki hatvannyolcadik alkalommal volt eredményes a válogatottban, és ezzel beérte a német válogatott rekorderét, Gerd Müllert. A második félidőben Kroos egy látványos lövéssel megduplázta a németek előnyét, majd a végén Thomas Müller fejezett be egy precízen kidolgozott támadást. A svédek a 143. válogatott meccsét játszó Anders Svensson besurranó lövésével nyertek Írországban, és ezzel bejelentkeztek a második helyre, a kicsik meccsén pedig a kazahok fordítani tudtak Feröer ellen.

A nap legőrültebb meccsét Bernben játszották, ahol a svájciak már 4-1-re vezettek az 54. percben Izland ellen, de a szívós vendégek elképesztően nagyot küzdve 4-4-re mentették a meccset. Igaz, Svájcnak még ez is belefért, mivel négy ponttal vezetik a csoportot a norvégok előtt, akik Ciprust intézték el 2-0-ra. A második helyért még nagy csata lesz, mert a norvégok mellett a szlovénoknak, albánoknak és az izlandiaknak is esélyük van odaérni.

Az F csoportban is lesznek még izgalmak, az oroszok és a portugálok sem botlottak, Capello csapata Luxemburgot verte simán, Ronaldóéknak viszont jóval nehezebb dolguk volt Belfastban. A Real sztárja mesterhármassal segítette csapatát, és már 43 gólos a válogatottban, amivel megelőzte a legendás Eusebiót, és feljött a portugál örökranglista második helyére.

A G csoportban a bosnyákok nagy ziccert hagytak ki azzal, hogy kikaptak a szlovákoktól hazai pályán, mert így a Liechtenstein ellen kínlódva nyerő görögök beérték őket pontszámban. A H csoportban az angol, ukrán, montenegrói hármas közül valaki szomorú lesz, mert csak két csapat juthat tovább.

Az ukránok a San Marino elleni kilenc góllal hangoltak a keddi, angolok elleni rangadóra, Gerrardék pedig négyet lőttek Moldovának. A lengyelek viszont korán örültek, miután a 94. percben hiába talált be Blaszczykowski, a bíró les miatt nem adta meg, és ezzel el is szálltak csapata továbbjutási reményei.

A spanyolok kihasználták, hogy a franciák pontokat vesztettek a grúzok ellen, és a kezdeti finn rohamokat átvészelve 2-0-ra győztek, és ezzel lépéselőnybe kerültek.

Európai vb-selejtezők:
A csoport:
Macedónia - Wales 2-1 (1-1)
gól: Trickovski (21.), Trajkovski (80.), illetve Ramsey (39., 11-esből)

Szerbia - Horvátország 1-1 (0-0)
gól: Mitrovic (66.), illetve Mandzukic (53.)
piros lap: Matic (75.), illetve Simunic (80.)

Skócia - Belgium 0-2 (0-1)
gól: Defour (38.), Mirallas (89.)

A csoport állása: 1. Belgium 22 pont/8 mérkőzés, 2. Horvátország 17/8, 3. Szerbia 8/8, 4. Macedónia 7/7, 5. Wales 6/7, 6. Skócia 5/8

B csoport:
Csehország - Örményország 1-2 (0-1)
gól: Rosicky (70.), illetve Mkrtcsijan (31.), Hazarjan (92.)

Málta - Dánia 1-2 (1-1)
gól: Failla (38.), illetve Andreasen (2.), Camilleri (53., öngól)

Olaszország - Bulgária 1-0 (1-0)
gól: Gilardino (38.)

A csoport állása: 1. Olaszország 17 pont/7 mérkőzés, 2. Bulgária 10/7, 3. Csehország 9/7 (7-6), 4. Örményország 9/7 (8-9), 5. Dánia 9/7 (8-10), 6. Málta 3/7

C csoport:
Kazahsztán - Feröer-szigetek 2-1 (0-1)
gól: Nurdauljetov (49., 11-esből), Finoncsenko (63.), illetve Benjaminsen (23.)

Németország - Ausztria 3-0 (1-0)
gól: Klose (33.), Kroos (51.), T. Müller (88.)

Írország - Svédország 1-2 (1-1)
gól: Keane (21.), illetve Elmander (33.), A. Svensson (57.)

A csoport állása: 1. Németország 19 pont/7 mérkőzés, 2. Svédország 14/7, 3. Ausztria 11/7 (15-8), 4. Írország 11/7 (13-12), 5. Kazahsztán 4/7, 6. Feröer-szigetek 0/7

E csoport:
Norvégia - Ciprus 2-0 (1-0)
gól: El Younoussi (43.), J. King (66.)

Svájc - Izland 4-4 (3-1)
gól: Lichtsteiner (15., 30.), Schaer (27.), Dzemaili (54., 11-esből), illetve Gudmundsson (3., 68., 91.), Sigthórsson (56.)

Szlovénia - Albánia 1-0 (1-0)
gól: Kampl (19.)

A csoport állása: 1. Svájc 15 pont/7 mérkőzés, 2. Norvégia 11/7, 3. Albánia 10/7 (7-7), 4. Izland 10/7 (12-13), 5. Szlovénia 9/7, 6. Ciprus 4/7

F csoport:
Oroszország - Luxemburg 4-1 (2-0)
gól: Kokorin (1., 35.), Kerzsakov (60.), Szamedov (93.), illetve Joachim (90.)

Észak-Írország - Portugália 2-4 (1-1)
gól: McAuley (36.), Ward (52.), illetve Bruno Alves (20.), C. Ronaldo (68., 77., 83.)
piros lap: Brunt (61.), Lafferty (80.), illetve Hélder Postiga (43.)

szombat:
Izrael - Azerbajdzsán, Ramat Gan 20.45

A csoport állása: 1. Portugália 17 pont/8 mérkőzés, 2. Oroszország 15/7, 3. Izrael 11/6, 4. Észak-Írország 6/7, 5. Azerbajdzsán 4/7, 6. Luxemburg 3/7

G csoport:
Bosznia-Hercegovina - Szlovákia 0-1 (0-1)
gól: Pecovsky (77.)

Lettország - Litvánia 2-1 (2-1)
gól: Bulvitis (20.), Zjuzins (42.), illetve Matulevicius (44.)

Liechtenstein - Görögország 0-1 (0-0)
gól: Mitroglu (72.)
piros lap: Hasler (66., Liechtenstein)

A csoport állása: 1. Bosznia-Hercegovina 16 pont/7 mérkőzés (23-4), 2. Görögország 16/7 (8-4), 3. Szlovákia 12/7, 4. Lettország 7/7, 5. Litvánia 5/7, 6. Liechtenstein 2/7

H csoport:
Ukrajna - San Marino 9-0 (4-0)
gól: Devics (11.), Szeleznov (26.), Edmar (32.), Hacseridi (45+1., 54.), Konopljanka (50.), Bezus (63.), Fedeckij (74.), Rakickij (90.)

Lengyelország - Montenegró 1-1 (1-1)
gól: Lewandowski (16.), illetve Damjanovic (11.)

Anglia - Moldova 4-0 (3-0)
gól: Gerrard (12.), Lambert (27.), Welbeck (45+1., 51.)

A csoport állása: 1. Anglia 15 pont/7 mérkőzés (25-3), 2. Montenegró 15/8 (15-8), 3. Ukrajna 14/7, 4. Lengyelország 10/7, 5. Moldova 5/8, 6. San Marino 0/7

I csoport:
Grúzia - Franciaország 0-0

Finnország - Spanyolország 0-2 (0-1)
gól: Jordi Alba (18.), Negredo (86.)

A csoport állása: 1. Spanyolország 14 pont/6 mérkőzés, 2. Franciaország 11/6, 3. Finnország 6/6, 4. Grúzia 5/6, 5. Fehéroroszország 4/6