Az utolsó előtti Carpi után a sereghajtó Verona is pontokat vett el a Milantól. A Napoli-Roma rangadó nem hozott gólt, a Juventus viszont a korai sokkot leküzdve 3-1-re verte a Fiorentinát, és már negyedik.

Amikor a Milan két hete 4-1-re nyert a Sampdoria ellen, az optimista szurkolók úgy számoltak, a csapat négyes győzelmi sorozattal zárhatja az évet, mivel a hátralévő ellenfelek, a Carpi, Verona, Frosinone hármas a tabella utolsó három helyét foglalja el. Ehhez képest a Milan előbb ikszelt idegenben a Carpival, majd a 15 forduló alatt mindössze 6 pontot gyűjtő Veronát sem tudta megverni.

Az első félidőben Niang révén volt egy nagy helyzete a Milannak, ami kimaradt, a partjelző pedig kétszer is tévesen állította meg lesen a hazaiak mindkétszer góllal záruló akcióját. A Verona mindössze Viviani veszélyes lövését tudta felmutatni az első felvonásban.

A Milan az 52. percben szerezte meg a vezetést, a vendégek megint lest reklamáltak, de Bacca jó helyen állt a passz pillanatában, és spiccel bevágta a labdát.

A vezetés azonban csak öt percig tartott, mert De Jong fellökte a 16-oson belül Grecót, amiért piros lapot kapott, a Verona meg tizenegyest, amiből Toni meglőtte szokásos gólját a Milan ellen. A világbajnok csatárnak 17. meccsén ez volt a 9. gólja a piros-feketék ellen.

A Milannak tíz emberrel is megvolt a lehetősége, hogy megnyerje a meccset, a legközelebb a csereként beállt Bertolacci állt, aminek balos emelése 5 centivel ment mellé.

Amíg a Milan mostani játékosai csak szenvedtek, a klub korábbi alkalmazottjai máshol remekeltek: a Chievo győztes gólját Birsa szerezte,

az Empolinak pedig mindhárom gólját olyan játékos lőtte, aki megfordult a Milanban, az ott nevelkedő Maccarone kettőt, Saponara pedig egyet.

Maccarone első gólját kapásból vágta be:

A másodiknál gólpasszt adott Saponarának:

Aztán még ballal is lőtt egyet:

A vasárnap első rangadóján a harmadik Napoli a negyedik Romát fogadta, és a fővárosiak úgy készülhettek a meccsre, hogy öt tétmeccs óta nyeretlenek voltak, és 2011 óta nem távoztak sikerélménnyel a San Paolóból.

Az első félidőben adódtak ugyan helyzetek, de a legizgalmasabb jelenet mégis az volt, amikor Gianluca Cariolato partjelző a combjához kapott, és végül le kellett cserélni. A nagy gyűrközésben a végén mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt, a Roma szerzett is egyet, de Rüdiger beadásánál már kikanyarodott a labda, így De Rossi hiába fejelt a hálóba.

A Napoli is belehúzott az utolsó percekben Szczesny Hamsik ziccerénél kétszer is nagyot védett, majd a hosszabbításban Mertens lövésére is odaért, a kipattanót pedig El Kaddouri mellébikázta. Így pedig 0-0 lett a vége, ami húsz éve nem fordult elő a Napoli pályaválasztásával.

Hamsik a végén kétszer is lőhetett, de Szczesny megmentette a Romát Forrás: AFP

A másik rangadón a Fiorentina egy véleményes tizenegyessel már a 3. percben vezetett a Juventus ellen,

de a címvédő percek alatt magához tért, és Cuadrado egy hulló falevél-szerű fejessel egyenlített.

A döntés a 80. perc utánra maradt, előbb Mandzukic rakta fel a labdát a léc alá egy gyors ellenakció végén,

majd a hosszabbításban Dybala használta ki Astori méretes hibáját. A Juventus ezzel a győzelemmel a negyedik a tabellán, az Inter pedig szintén jól jött ki a fordulóból, mivel a riválisai közül a Fiorentina kikapott, a Napoli és a Roma pedig ikszelt egymással.