Neymarék kiütéses győzelmet arattak a vb-selejtezőn - videó

fbl Horizontal, Neymar, Brazília, Venezuela,
Brazil's Neymar (R) and Bolivia's Jesus Sagredo vie for the ball during their 2022 FIFA World Cup South American qualifier football match at the Neo Quimica Arena, also known as Itaquerao, in Sao Paulo, Brazil, on October 9, 2020, amid the COVID-19 novel coronavirus pandemic. (Photo by AMANDA PEROBELLI / POOL / AFP)
A brazil és a kolumbiai válogatott magabiztos sikerrel kezdte a 2022-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjét.

Az első forduló pénteki játéknapjának Sao Paulóban rendezett mérkőzésén a brazilok a félidőben 2-0-ra vezettek a bolíviaiak ellen, de a második játékrészre sem álltak le, így nagy különbségű győzelmet arattak. Öt találatukból kettőt Roberto Firmino, egyet-egyet pedig Marquinhos és Philippe Coutinho szerzett, illetve volt még egy öngól is. Neymar, aki hátsérüléséből felépült a mérkőzésre, 102. válogatottsága alkalmával két gólpasszal segítette csapatát.

A kolumbiaiak Barranquillában az első félidőben elintézték a venezuelaiakat, Duvan Zapata egyszer, Luis Muriel kétszer volt eredményes még a szünet előtt.

Argentína-Ecuador 1-0 (1-0)

Az állás: 1. Brazília 3 pont (5-0), 2. Kolumbia 3 (3-0), 3. Uruguay 3 (2-1), 4. Argentína 3 (1-0), 5. Peru és Paraguay 1 (2-2), 7. Chile 0 (1-2), 8. Ecuador 0 (0-1), 9. Venezuela 0 (0-3), 10. Bolívia 0 (0-5)