A Premier League szombat esti rangadóján a Manchester United a városi rivális Manchester City csapatát fogadta, de csalódást keltő, gólnélküli döntetlen született.

A Manchester United a hétközi, Lipcse elleni Bajnokok Ligája kiesést követően újabb nehéz meccsre készülhetett, szombat este a Manchester City érkezett az Old Traffordra. A hazai csapatban újra kezdett Paul Pogba, akinek a téli távozásáról beszélt hét közben a játékos menedzsere.

Pep Guardiola csapata az Ederson, Walker, Dias, Stones, Cancelo, Rodrigo, Fernandinho (C), De Bruyne, Mahrez, Sterling, Jesus tizeneggyel kezdett.

Az első félidőben a 21. percig kellett várni az első lehetőségre, amikor Raheem Sterling játszotta magát üresre, de blokkolni tudták a lövését. A 35. percben Kevin De Bruyne hozta ziccerbe Mahrezt, de a lövését De Gea védte, majd a kipattanót a belga lőtte kapu fölé.

A túloldalon két szöglet után alakult ki veszély, de Maguire kapu fölé fejelt, McTominay pedig a kapufa mellett maradt le egy labdáról ígéretes helyzetben.

Nagyot küzdöttek a csapatok, de helyzetből nem volt sok Forrás: AFP/Paul Ellis

A második félidő elején szinte azonnal tizenegyest harcolt ki a United, Kyle Walker rúgott Marcus Rashord lábába, de később a visszajátszásokból kiderült, hogy lesről indult a hazai támadó, így visszavonták a büntetőt.

A 68. percben újra De Bruyne előtt adódott egy nagy lehetőség, de megint blokkolták a lövését, pedig már szemben állt a kapuval.

A második félidőben az első kaput eltaláló lövés a 88. percben érkezett, de Bruno Fernandes lövése nem okozott sok gondot Edersonnak, így maradt a 0-0.

A United a hetedik, a City a nyolcadik a tabellán 11 forduló után.