Lewandowski megdöntötte Gerd Müller 40 gólos Bundesliga-rekordját - videó

LEWANDOWSKI, Robert; MÜLLER, Gerd
München, 2021. május 22. Robert Lewandowski, a bajnok Bayern München csatára a gólkirálynak járó díjjal, miután a német első osztályú labdarúgó-bajnokság utolsó idénybeli mérkőzésén 5-2-re győztek az Augsburg ellen a müncheni Allianz Arénában 2021. május 22-én. Lewandowski 41 gólt szerzett a mostani bajnoki évadban, ezzel megdöntötte Gerd Müller 49 évvel ezelőtt elért negyven találatos csúcsát. MTI/EPA/Getty Images/Alexander Hassenstein
A Bundesliga utolsó, 34. fordulójában a már bajnok Bayern München hazai pályán 5-2-re verte az Augsburg csapatát, a találkozó utolsó gólját szerző Robert Lewandowski pedig megdöntötte Gerd Müller 40 gólos idényrekordját. A már korábban kieső Schalke mellé a Werder Bremen csatlakozott, míg a gelsenkirchenieket nagy nehezen legyőző Köln készülhet az osztályozóra. A magyar játékosokat foglalkoztató csapatok közül csak a Mainz tudott győzni, a Hertha, a Freiburg és az RB Leipzig is vereséggel zárta az idényt.

A sorozatban kilencedik bajnoki címét már jóval korábban megszerző Bayern némi késéssel kezdte a mérkőzését, hiszen előbb sort kellett keríteni a mindenféle díjak átadására.

A találkozó egyetlen fontos kérdése az volt, hogy Robert Lewandowski megszerzi-e szezonbeli 41. gólját, megdöntve ezzel Gerd Müller korábban megdönthetetlennek hitt Bundesliga-rekordját. A vezetést a 9. percben meg is szerezte a bajor csapat, de nem Lewa, hanem Jeffrey Gouweleeuw talált a saját kapujába. Félórához közeledve Serge Gnabry növelte az előnyt egy látványos flipperezés végén.

Két perccel később Manuel Neuer fogott meg egy gyengécske tizenegyest, majd a 33. percben Joshua Kimmich húsz méterről elengedett bombájával el is dőlt a meccs. Kingsley Coman pedig a negyediket is meglőtte közvetlenül a szünet előtt.

Szünetre tehát annyi biztossá vált, hogy a Bundesliga történetében harmadik alkalommal (Köln 1963-64 (30 mérkőzés), Bayern 2012-13) tudott a bajnokság minden meccsén gólt szerezni. Fordulás után az Augsburg is lőtt két gólt, de ez már nem osztott, nem szorzott. Az viszont annál inkább, hogy a 90. percben több kihagyott helyzet után Robert Lewandowski csak betalált, megdöntve ezzel Gerd Müller 40 gólos rekordját!

A Bundesliga másik gólgyárosa, Erling Haaland jóvoltából a Dortmund is beállított egy rekordot, mégpedig saját 25 éves klubcsúcsát, azzal, hogy sorozatban a 32. bajnokin voltak eredményesek.

A Dárdai Mártonnal a kispadon kezdő, a biztos bentmaradás tudatában már nyugodt Hertha 1-1es döntetlent játszott a Hoffenheim otthonában.

Az ezüstérmes RB Leipzig Gulácsi Péter nélkül, de Willi Orbánnal a kezdőben Justin Kluivert góljával szerezte meg a vezetést az Union Berlin otthonában, a fővárosiak azonban alig tíz perccel később egyenlítettek, és maradt is 1-1 a végeredmény.

A Szalai Ádám nélkül kezdő Mainz 3-2-re győzött a BL-induló Wolfsburg otthonában. A magyar válogatott csatár a 71. percben lépett pályára.

A kiesés elleni csatában a Werder Bremen vérzett el, miután hazai pályán nagyon simán kikaptak a Mönchengladbachtól. Az abszolút utolsó Schalkét vért izzadva legyőző Köln készülhet az osztályozóra. A forduló előtt még szintén a kiesés elől menekülő Bielefeld 2-0-ra nyert Stuttgartban és biztosan maradt bent az élvonalban.

Eredmények, 34. (utolsó) forduló:
Bayern München-FC Augsburg 5-2 (4-0)
gól: Gouweleeuw 9. (öngól), Gnabry 23., Kimmich 33., Coman 43., Lewandowski 90., ill. A. Hahn 67., Niederlechner 72.
Borussia Dortmund-Bayer Leverkusen 3-1 (1-0)
gól: Haaland 5., 84., Reus 54., ill. L. Bender 90.
Eintracht Frankfurt-SC Freiburg 3-1 (0-0)
A. Silva 62., A. Touré 87., R. Ache 90+3., ill. Jeong 77.
TSG Hoffenheim-Hertha BSC 2-1 (0-1)
gól: Adamyan 49., Kramaric 90+1., ill. Darida 43.
1. FC Köln-Schalke 04 1-0 (0-0)
Bornauw 86.
Union Berlin-RB Leipzig 2-1 (0-0)
gól: M. Friedrich 67., Kruse 90+2., ill. J. Kluivert 55.
VfB Stuttgart-Arminia Bielefeld 0-2 (0-0)
gól: Klos 65. (11-esből), Doan 72.
Werder Bremen-Borussia Mönchengladbach 2-4 (0-1)
gól: Rashica 80., Fullkrug 83., ill. L. Stindl 3., M. Thuram 52., Bensebaini 58., Neuhaus 68.
VfL Wolfsburg-FSV Mainz 05 2-3 (0-1)
gól: M. Philipp 47., J. Victor 66., ill. Boetius 44., Quaison 54., Bell 77.