A Debrecen az észak-macedón Dorian Babunszki két góljával idegenben győzte le a Puskás Akadémiát az NB I 21. fordulójában. A felcsúti csapat így visszacsúszott a Kisvárda mögé a tabella harmadik helyére, míg a DVSC öt pontra eltávolodott a már kieső helyen álló MTK-tól.

A fordulót megelőzően a tabella második helyén álló felcsúti csapat úgy lépett pályára a Pancho Arénában, hogy egy győzelemmel visszaveheti az első helyet a szombaton az MTK otthonában gól nélküli döntetlent játszó Ferencvárostól.

Ezzel szemben a DVSC azért küzdött, hogy egy esetleges sikerrel még jobban eltávolodjon a már kieső helyen álló MTK, Újpest párostól, és akár a nyolcadik helyre felkapaszkodva csatlakozzon a középmezőnyhöz.

Cserék

Az eseménytelen első negyedóra elteltével váratlanul felpörgött a meccs, amiben a Loki téli szerzeménye, az észak-macedón Dorian Babunszki játszott főszerepet: a támadó gyönyörű cselek után 12 méterről tekert a hazai kapu bal felső sarkába (0-1). Érdemes megnézni a gólt ide kattintva!

A hazaiak megérezték, hogy az addigi tempóval nem lesz sok keresnivalójuk, elkezdtek gyorsabban játszani, és ha Corbu beadása után Kozák nem csúszik el a tizenhatoson belül, akár percekkel a debreceni vezető gól után kiegyenlíthettek volna. A 23. perc már újabb Loki-helyzetet hozott, Deslandes azonban tiszta helyzetben a kapuval szemen állva lőhetett, labdája jócskán elkerülte a kaput.

A folytatásban egyik kapu sem forgott veszélyben, a játék leginkább a pálya középső harmadában zajlott. Fordulás után sem volt sok dolguk a kapusoknak, igaz ebben szerepe volt, hogy Dzsudzsák jó helyzetben rosszul találta el a labdát a Puskás kapuja előtt, míg a túloldalon Deslandes mentett jó ütemben Nagy elől. Ahogy az első félidőben, úgy a másodikban is váratlanul érkezett a gól, és ismét a DVSC, sőt ismét Dorian Babunszki volt eredményes, aki egy Dzsudzsáktól induló mintaszerű támadás végén közelről passzolt a hazaiak kapujába (0-2).

Dzsudzsák Balázs a második gólban játszott fontos szerepet Forrás: DVSC

A felcsútiak nem találták a ritmust, így a 78. percben csak a szerencsén múlt, hogy Tischler Patrik nem döntötte el végleg a mérkőzést, de a válogatott csatár közvetlen közelről nem tudott Markek kapujába fejelni.

A debreceni kapusnak, Gróf Dávidnak talán a 86. percben kellett először elvetődnie a második félidőben, a védése után elvégzett hazai szöglet után pedig Ugrai Rolandnak kellett a gólvonalról kivágnia a labdát, ami Szolnoki Roland fejese után a bal kapufa tövéről pattant veszélyesen a Loki hálója felé.

A Puskás Akadémia a bajnoki szezonban először veszített egymás után két mérkőzést, ráadásul az MTK elleni vereség után ezúttal is hazai pályán maradt alul Hornyák Zsolt együttese.