A Liverpool 5-1-es előnyből várta a Sparta Praha elleni visszavágót az Európa-liga nyolcaddöntőjében, és egy nagyon sima második meccsen, Szoboszlai Dominik góljának és gólpasszának is köszönhetően 6-1-re nyert és 11-2-es összesítéssel jutott a legjobb nyolc csapat közé.

A Liverpool 5-1-es előnyből várta a Sparta Praha elleni visszavágót az Európa-liga nyolcaddöntőjében. A kezdőben ott volt Szoboszlai Dominik is, aki az első meccsen csereként lépett pályára sérülését követően, és gólt is szerzett.

Szoboszlai a hétvégi, Manchester City elleni meccshez hasonlóan ezúttal is a kezdőben volt, és már a 7. percben adott egy gólpasszt. A középre gurított labdájára Darwin Nunez érkezett, aki a bal alsóba lőtt.

776114064
Szoboszlai Dominik gólt lőtt és gólpasszt is adott
Fotó: AFP

Egy perccel később Szalah szerzett labdát, és a fiatal Bobby Clark lőtt a kapuba, majd újabb két perccel később fordított volt a leosztás, Clark zavart meg egy védőt, majd Szalah tekert a kapuba, így 10 perc elteltével már 3-0-ra vezetett a Liverpool.

Szalah lett a Liverpool történetének első játékosa, aki zsinórban hét szezonban ért el minimum 20 gólt, ugyanis ebben az idényben ez volt a 20. találata.

A 14. percben Szalah csapott le egy labdára a szélen, majd a beadására Gakpo érkezett és máris 4-0-ra vezetett Jürgen Klopp csapata.

A folytatásban is akadtak még hazai helyzetek, de szép lassan magához tért a Sparta és a félidő hajrájában Veljko Birmancevic révén szépíteni is tudott.

A második félidő harmadik percében újabb gólt szerzett a Liverpool, Szoboszlai Dominik lövése pattant meg egy cseh védőn, így védhetetlenül került a labda a hálóba, így itt is kialakult az 5-1, összesítésben már 10-2 volt a Liverpoolnak.

Az 55. percben újabb gólt szerzett a Liverpool, Elliott lövésébe Gakpo sarkazott még bele, így a holland megszerezte a második gólját, ezzel 6-1-re nyert a Liverpool és 11-2-es összesítéssel jutott tovább.

A szezonban az összes sorozatot figyelembe véve még veretlen Bayer Leverkusen és a Qarabag szinte "lemásolta" a párharc első felvonását (2-2): az azeriek már kétgólos előnyben voltak a német Bundesliga listavezetője azonban a hajrában Patrik Schick révén egyenlített, majd a cseh csatár a 98. percben eldöntötte a továbbjutást. A vendég együttes több mint fél órát emberhátrányban játszott. Xabi Alonso együttesének ez volt az idényben a 37. veretlenül megvívott tétmérkőzése.

Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók:
Liverpool (angol)-Sparta Praha (cseh) 6-1 (4-1)
gól: Nunez (7.), Clark (8.), Szalah (9.), Gakpo (14., 55.), Szoboszlai (48.), illetve Birmancevic (42.)
Továbbjutott: a Liverpool, kettős győzelemmel, 11-2-es összesítéssel.

Brighton (angol)-AS Roma (olasz) 1-0 (1-0)
gól: Wellbeck (37.)
Tj.: az AS Roma, 4-1-es összesítéssel

Atalanta (olasz)-Sporting Lisboa (portugál) 2-1 (0-1)
gól: Lookman (46.), Scamacca (59.), illetve Goncalves (34.)
Tj.: az Atalanta, 3-2-es összesítéssel

Bayer Leverkusen (német)-Qarabag (azeri) 3-2 (0-0)
gól: Frimpong (72.), Schick (93., 98.), illetve Zoubir (58.), Juninho (67.)