Megkezdődött a WTCR idei második hétvégéje. A túraautó-világkupa hungaroringi fordulóján Michelisz Norbert és Tassi Attila képviseli Magyarországot, szabadkártyásként Tenke Tamás is csatlakozik a mezőnyhöz. A betétfutamokon is vannak magyar érintettek, a TCR Európa-kupában Nagy Dániel, a Kia Platinum Kupában pedig Vogel Adriennért és Bernula Istvánért szurkolhatunk.

A WTCR második szabadedzésén Tassi Attila a harmadik időt autózta a KCMG Honda Civic TCR-ével, a BRC Racing Team magyarja, Michelisz Norbert pedig hetedik lett a Hyundai i30N TCR-rel.

Tassi Attila lett a legjobb magyar Fotó: Csudai Sándor - Origo

A Zengő Motorsport szabadkártyás versenyzője, Tenke Tamás a 27., utolsó helyen végzett.

Michelisz Norbert a hetedik időt autózta a második szabadedzésen Fotó: Csudai Sándor - Origo

A TCR Európa-kupában Nagy Dániel második helyen hozta be a M1RA Hyundaiát.

Nagy Dániel a TCR Európa-kupában második lett a szabadedzésen Fotó: Csudai Sándor - Origo

A Kia Platinum Kupában a Roger Racing Team versenyzője, a mezőny egyedüli női tagja, Vogel Adrienn a hatodik, csapattársa, Bernula István nyolcadik lett.

Vogel Adrienn a Kia Platinum Kupa egyetlen női résztvevője Fotó: Csudai Sándor - Origo

Pörgős lesz a program a Hungaroringen, egymást váltják a sorozatok szabad- és időmérő edzései. A versenyeket a WTCR mezőnye nyitja meg: 15.15-kor indul a túraautó-világkupa első futama, melyet az Origo sport élőben közvetít.