Wenger csapata hatot kapott az ezrediken

Cikkünk folyamatosan frissül
A Debrecen egy 94. percben lőtt büntetővel verte a Pécset, a Chelsea 6-0-ra kiütötte az Arsenalt, a Liverpool 6-3-ra nyert, Rooney félpályás gólt lőtt, a végén becserélt Szalairól a 94 percben pattant be. A szombati sporthírek egy helyen.
11:00
2014. március 22.

Bravo, Zlatan!

A Paris Saint-Germain a francia bajnokság 30. fordulójának nyitómeccsén idegenben Thiago Motta góljával 1-0-ra verte a Lorient együttesét, így egy találkozóval többet játszva 11 pont előnnyel vezeti a tabellát a Monaco előtt. Ibrahimovic ezúttal nem lőtt gólt, de egy Lorient-szurkoló az ő mezére pályázott, ezért beszaladt hozzá a pályára, megkapta a svéd csatártól, amit akart, hálából megölelte és meg is puszilta. A biztonságiak aztán elkapták a drukkert, de azt nem tudni, hogy a mezt is elvették-e tőle.

11:04

Durva dömping a tévében

Négy NB I-es focimeccs, angol bajnoki szuperrangadó és MotoGP is lesz ma a tévében. A teljes műsort itt találja.

11:15

Veled vagyunk, Balzsay Karcsi!

A nyirokrákkal kezelt korábbi profi ökölvívó világbajnok Balzsay Károlyt leborotvált fejjel várták az edzésen a KSI bokszolói. A gyönyörű gesztusról bővebben itt olvashat.

11:41

Szemétkedik a román focielnök

Az FC Astra román fociklub elnöke, Dinu Gheorghe rendszeresen a pálya szélén sétálgat a meccseken, ez az Otelul Galati elleni találkozón is így történt. Amikor az ellenfél játékosa, Armando Cooper a labdáért ment volna, előbb elpöckölte azt előle, majd amikor a focista megfordult, megpróbálta elgáncsolni őt.

11:58

Horváth kipenderítette egy játékosát a keretből

Völgyi Dániel kikerült a Győri ETO FC ma esti, Paks ellen készülő keretéből. Horváth Ferenc vezetőedző a Nemzeti Sportnak elmondta, hogy a játékos fegyelmezetlen volt, megszegte a házirendet, ezért egyeztetve a klubvezetőkkel az a döntés született, hogy pedagógiai okból határozatlan ideig az NB III-as csapat edzésein kell részt vennie.

12:18

Mutu: Jövök, Magyarország!

Már biztos, hogy Adrian Mutu Snoop Dogg-gal forgat klipet, miután ő maga is kipostolta ezt a saját Instagramjára.

A román focista a győri stadionban fog forgatni, a népszerű TrollFocin számos mém megjelent ezzel kapcsolatban, utalva arra, hogy Mutut kokainfogyasztás maitt eltiltották a focitól.

12:47

Alig tudott kiúszni pólóvilágbajnokunk

A Diapolo-Szeged a vízilabda-bajnokság rangadóján 9-7-re verte idegenben az Egert, a vendégek világbajnok kapusa, Nagy Viktor a harmadik negyedben görcsöt kapott, és alig tudott kiúszni a medencéből. "Örülök, hogy ilyen korábban nem fordult elő velem" – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Nagy Viktor. "Mind a két combom egyszerre görcsölt be, ráadásul mind a két vádlim is. Ilyet még nem éltem át, alig bírtam kiúszni. Még most is fáj. Jó, hogy a három perc szünet után vissza tudtam menni, az elég volt a nyújtásra, fel sem vetődött bennem, hogy ne folytassam a játékot."

Nagy Viktor a barcelonai vébén a legjobb kapus volt Forrás: AFP/Javier Soriano

13:21

Nem beszélek a Barcával!

Luis Figo 2000-ben világrekord összegért igazolt a Barcelonából a Real Madridba, és úgy tűnik, 14 év után is van még benne tüske. Az aranylabdás portugált ugyanis a nyoni BL-sorsolás után szerette volna egy katalán tévé megszólaltatni, mire ő csak ennyit szólt oda: "Nem beszélek a Barcelonával."

13:55

Reveco gyors kiütése

Gyors kiütéses győzelemmel abszolválta 6. címvédő mérkőzését a WBA légsúlyú világbajnoka, Juan Carlos Reveco. A 30 éves argentin bunyós pénteken este hazájában lépett kötelek közé, és a Buenos Aires-i gála főmérkőzésén az ismeretlen panamai Manuel Videssel nézett farkasszemet. A találkozót végül nem élvezhette túlzottan sokáig a helyi publikum, ugyanis Reveco már a második felvonásban le-, illetve kiütötte a kihívót, aki ezzel pályafutása során első idő előtti vereségét szenvedte el, míg a győztes világbajnok lassan hat éve - azt követően, hogy 2007-ben vereséget szenvedett a francia Asloumtól - nem talál legyőzőre.

14:14

Durant 51 pontja

Kétszázharminchét pontot hozó meccsen, kétszeri hosszabbítás után győzött egyetlen ponttal az Oklahoma City Thunder a Toronto Raptors vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) bajnoki alapszakaszának pénteki játéknapján. Az Oklahoma legjobbja ezúttal is Kevin Durant volt, aki szenzációsnak minősülő teljesítménnyel alapozta meg csapata sikerét, mivel 12 lepattanó labda megszerzése mellett 51 pontot szorgoskodott össze, s az ő triplájával született meg a Thunder győzelme.

A klasszis kosarasnak sorozatban ez volt a 34. olyan meccse, amelyen legalább 25 pontot ért el. E mutatóban az NBA abszolút csúcstartója Michael Jordan, aki az 1986/87-es idényben 40 egymást követő mérkőzésén produkált minimum 25-ös ponttermést.

Rájátszásba jutott a Bruins

Megszakítás nélkül 11. mérkőzését nyerte meg a Boston Bruins az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokságban (NHL), a Colorado Avalanche-et győzte a legutóbbi játéknapon, és idegenbeli sikerével bejutott a rájátszásba - elsőként az NHL 30 csapata közül.

Negyedóra alatt kiütötték az Arsenalt

Úgy tűnik, emlékezetes lesz Arséne Wenger ezredik mérkőzése az Arsenal élén, az Ágyúsok ugyanis az első 17 percben már 3-0-s hátrányban vannak. Samuel Eto'o az 5., Andre Schürrle a 7. percben talált be, majd az Oxlade-Chamberlain kezezésért megítélt büntetőt Eden Hazard vágta a kapuba. Most már azt kellene megtudni, hogy a kezezés miatt miért Kieran Gibbs kapott pirosat.

15:21

Gyenge német kupaszereplés

Christian Seifert, a Német Labdarúgó-liga (DFL) ügyvezetője nem érti, miért szerepeltek a német csapatok ennyire gyengén a nemzetközi kupákban. A hét induló közül mindössze kettő, a Bayern München és a Borussia Dortmund jutott be a negyeddöntőbe, a másik két BL-csapat, a Bayer Leverkusen és a Schalke mellett az Európa Liga-indulók (Stuttgart, Freiburg, Frankfurt) túl korán búcsúzott. "Sajnos a klubok jó pénzügyi lehetőségei nem tükröződtek az eredményekben" - nyilatkozta a Spiegelnek.

15:33

Chelsea-Arsenal 4-0 a félidőben

A 3-0 nem volt elég a hazaiaknak, a 42. percben jobb a következő Chelsea-találat, Oscar közelről lőtt a léc alá (4-0).

15:36

Ebből még csúcs is lehet

A Wenger-éra legnagyobb idegenbeli vereségét 2011. augusztus 28-án szenvedte el az Arsenal, akkor a Manchester United 8-2-re verte az Arsenalt.

15:42

Mourinho harmadszor

José Mourinho irányításával a Chelsea korábban csak kétszer tudott legalább három gólig jutni az első félidőben: 2004 decemberében a Norwich elleni 4-0-s, illetve 2005 januárjában a Portsmouth elleni 3-0-s mérkőzésen.

15:45

Előnyben a Balatonfüred

A Balatonfüred férfikézilabda-csapata hazai pályán nyert a Gyöngyös ellen az elődöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

Eredmény, férfi NB I, az elődöntőbe jutásért, 1. mérkőzés:
Balatonfüred - B.Braun Gyöngyös 27-21 (11-8)

A két nyert meccsig tartó párviadal szerdán Gyöngyösön folytatódik.

15:50

Még nincs gól Debrecenben

Egyelőre nincs gól a magyar labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának első szombati mérkőzésén: a félidőben Debrecen-Pécs 0-0.

16:10

Oscar duplázott

Már 5-0-ra vezet a Chelsea, Oscar szerezte a hazaiak újabb gólját az Arsenal ellen.

16:14

Derbit nyert a Honvéd pólócsapata

Kiélezett küzdelemben, jobb hajrájának köszönhetően tudta legyőzni két góllal a vendég Honvéd a Ferencvárost a férfivízilabda-bajnokság szombati játéknapján.

Eredmény, 23. forduló:
Széchenyi Bank-FTC - RacioNet-Honvéd 8-10 (1-2, 2-2, 3-2, 2-4)
KSI SE - Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 8-19 (0-5, 1-5, 4-4, 3-5)

16:16

Ez már az Arsenal Mexikója

A 70. percben a Baseltől januárban igazol Salah is betalált, a Chelsea 6-0-ra vezet az Arsenal ellen.

16:35

Rekord rekord hátán

A Chelsea 6-0-ra nyert az Arsenal ellen, ezzel az Ágyúsok a Wenger-éra legnagyobb idegenbeli vereségét szenvedték el. Mourinho viszont boldog lehet, az általa irányított Chelsea eddig egyszer szerzett hat gólt, még 2007 januárjában a Macclesfield Town elleni FA-kupa-mérkőzésen (6-1).

16:54

A 94. percben nyert a Loki

Tisza Tibor 94. percben lőtt tizenegyesgóljával a listavezető Debrecen otthon 1-0-ra legyőzte a kilenc bajnoki óta veretlen Pécset az NB I-ben. A Loki 13 bajnoki óta nem kapott ki, legutóbb tavaly szeptemberben, Győrben szenvedett vereséget.

Kondás Elemér, a Loki vezetőedzője: "Kiszenvedtük ezt a győzelmet. Nem játszottunk jól, de az ellenfél jó volt ma. Az utolsó passzok nem jöttek be, de itt a végén, ha Tiszát nem buktatják, akkor abból valószínűleg gól van."

Lőrincz Emil, a Pécs edzője: "Született egy ilyen bírói döntés a 92. percben. Nem láttam, hogy mi történt, de ha jogtalan volt a tizenegyes, akkor ez egy nagyon csúnya dolog volt. Nem érdemeltünk vereséget."

Szárnyal a Csurgó kézicsapata

Nagyon jól játszik a Csurgó férfikézilabda-csapata a spanyol Ademar León elleni EHF-kupa-mérkőzésen. A magyar együttes - amely eddigi két hazai csoportmeccsét megnyerte, két idegenbeli csatáját pedig elveszítette - a félidőben 20-14-re vezet.

17:47

Új főszponzor Egerszegen

A Pharos 95 Kft. lett az új főszponzora az önkormányzat által nemrég visszavásárolt ZTE FC labdarúgóklubnak, jelentette be Zalaegerszeg polgármestere. Gyutai Csaba elmondta: nehéz éveken van túl a jelenleg az NB II-ben szereplő zalaegerszegi klub, amelynek életében mától új időszámítás kezdődik.

Devecz Miklós, a ZTE FC vezérigazgatója pénteken írta alá azt a megállapodást, amellyel a város önkormányzatához kerültek a zrt. többségi részvényei, s ezzel elindult egy konszolidációs folyamat. Az egész klubot újjá kell építeni, új klubmodellre lesz szükség, a jelmondat pedig az, hogy vissza a gyökerekhez. A ZTE nagy hagyományaira építve erős és hamarosan újra az első osztályban szereplő klub felépítése a cél - fejtette ki a polgármester. Kitért arra is, hogy a jelképes összegért visszavásárolt részvények megvétele után elsődleges feladat volt a pénzügyi problémák megoldása, de az új főszponzor után további támogatókat is szeretnének szerezni.

17:50

Nincs gól az MTK-Vidi bajnokin

Félidőben 0-0-ra áll a hat bajnoki óta nyeretlen Videoton labdarúgócsapat az MTK vendégeként. A mérkőzés legnagyobb helyzetét a hazaiak hagyták ki, Torghelle egy lefordulás után a bal kapufát találta el.

18:21

Még nem bajnok a Bayern

Matematikailag ugyan akár bajnok is lehetett volna a Bayern München labdarúgócsapata, de a Bundesliga 26. fordulójában hiába nyert Mainzban, mert a Dortmund Hannoverben, a Schalke pedig otthon győzött a Braunschweig ellen. Huszti Szabolcs végigjátszotta a mérkőzést, Szalai Ádám a 88. percben szállt be, de így is betalált. A részletekről itt olvashat.

18:30

Vezet a Videoton

Lehet, megtörik a Videoton labdarúgócsapatának rossz szériája, a fehérváriak hat nyeretlen mérkőzés után 2-0-ra vezetnek az MTK otthonában: a 71. percben Alvarez, két perccel később Nildo talált be.

18:38

Nyert Csurgó a León ellen

Nagyot küzdött a Csurgó férfikézilabda-csapata a spanyol Ademar León elleni EHF-kupa-mérkőzésen. A magyarok a félidőben 20-14-re vezettek, és bár a vendégek feljöttek, a vége 31-27 lett.

18:57

Mezőkövesdi KO-vereség

4-0-s vereséget szenvedett a Mezőkövesd labdarúgócsapata a Puskás Akadémia vendégeként a labdarúgó NB I 21. fordulójában. A Videoton az MTK vendégeként győzött 2-1-re, és hat nyeretlen bajnoki után gyűjtött be ismét a három pontot.

19:01

Suárez három, Skrtel kettő

Tartja a lépést a listavezető, és az Arsenal ellen hat gólt szerző Chelsea-vel a Liverpool, illetve a Manchester City labdarúgócsapata. Előbbi a Cardiff otthonában győzött 6-3-ra (Suárez három, Skrtel két gólt szerzett), a ManCity pedig 5-0-ra győzött a Fulham ellen.

Eredmények, Premier League, 31. forduló:
Cardiff - Liverpool 3-6 (2-2)
gól: Mutch (9., 88.), Campbell (25.), illetve L. Suárez (16., 60., 96.), Skrtel (41., 54.), Sturridge (75.)

Everton - Swansea 3-2 (1-1)
gól: Baines (20., büntetőből), Lukaku (54.), Barkley (58.), illetve Bony (33.), A. Williams (92.)

Hull City - West Bromwich 2-0 (2-0)
gól: Rosenior (32.), Long (38.)

Manchester City - Fulham 5-0 (1-0)
gól: Yaya Touré (26., 54., 66., az első kettőt büntetőből), Fernandinho (84.), Demichelis (88.)
piros lap: Amorebieta (54., Fulham)

Newcastle - Crystal Palace 1-0 (0-0)
gól: P. Cissé (94.)

Norwich - Sunderland 2-0 (2-0)
gól: Snodgrass (20.), Tettey (33.)
piros lap: Marcos Alonso (91., Sunderland)

19:23

Szatmári nem bírt Resetnyikovval

Legjobb magyarként Szatmári András a hatodik helyen végzett a férfi kardozók moszkvai Világkupa-versenyén. A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint Szatmári - aki a tavalyi, budapesti világbajnokságon nyolcadik volt - először jutott felnőtt vk-viadalon a legjobb nyolc közé. A 64-es táblán az első fordulóban a dél-koreai Von Vu Jungot 15-8-ra verte, majd két kiemeltet búcsúztatott: előbb a német Benedikt Wagnert 15-11-gyel, majd az olasz Luigi Samelét 15-7-tel. A negyeddöntőben viszont már nem jött össze az újabb bravúr, a 2013-ban világbajnok orosz Venjamin Resetnyikovtól 15-9-re kikapott.

19:45

Kecskeméti előny a röplabdadöntőben

A kupagyőztes Kecskemét három szoros szettben nyert a címvédő Kaposvár vendégeként a férfi röplabda NB I döntőjének szombati első felvonásán, így előnybe került az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A második mérkőzést szerdán rendezik.

Döntő, első mérkőzés:
Fino Kaposvár - Gorter Kecskemét RC 0-3 (-21, -23, -21)

20:08

Vereséggel búcsúzott a Szolnok

Utolsó hazai mérkőzésén vereséget szenvedett a férfi kosárlabda Adria Ligában a Szolnok: a magyar csapat a 25. fordulóban 66-61-re kapott ki a Smederevo együttesétől. A Szolnok idegenben zárja a sorozatot, a következő szezonban pedig visszatér a magyar bajnokságba. Az Eurochallenge Kupában a hét közben a legjobb négy közé jutó magyar csapat eddig nyolcszor győzött, 17-szer vereséget szenvedett az Adria Ligában.

20:30

A magyar jégúszó nem ájult el

Ájulások és magyar célba érés a jégúszó-vb-n - Petrétei Kristófot a friss hó és a nagy szél felbátorította, de rosszul rajtolt a lékben. Bővebben itt olvashat a témáról.

20:36

Hiába volt Babossal a volt világelső

Babos Tímea - oldalán a korábbi világelső szerb Jelena Jankoviccsal - két sima szettben vereséget szenvedett az Anabel Medina Garrigues, Jaroszlava Svedova spanyol, kazah duótól a miami tenisztorna női párosversenyének az első fordulójában. A találkozó mindössze 1 óra 4 percig tartott.

női páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Anabel Medina Garrigues, Jaroszlava Svedova (spanyol, kazah) - Babos Tímea, Jelena Jankovic (magyar, szerb) 6:2, 6:2

20:59

Honvéd-Kaposvár 1-0

Továbbra is veretlen (három győzelem, egy döntetlen) idén az NB I-ben a Honvéd, ma Holender góljával 1-0-ra verte meg hazai pályán a Kaposvárt. Részletek itt.

21:12

Győzelem Torinóban, döntetlen Barcelonában

Serie A, 29. forduló: Torino-Livorno 3-1 (1-0). * La Liga, 29. forduló: Espanyol-Levante 0-0.

FGSZ Siófok - Kisvárda 2-0 (1-0)
Nyíregyháza Spartacus  -FC Tatabánya 2-0 (0-0)
Szolnoki MÁV-Stadler Rail - Szigetszentmiklós 1-1 (1-0)

vasárnap játsszák:
Balmazújváros-Ajka 15.00

Az élcsoport: 1. Nyíregyháza Spartacus 50 pont, 2. Dunaújváros 42, 3. FGSZ Siófok 40.

21:41

Rooney a félpályáról szerzett gólt

A címvédő Manchester United Wayne Rooney két góljával nyert a West Ham United otthonában. Az angol válogatott támadó a hetedik percben nem mindennapi gólt ért el, egy párharcot megnyerve a félpályáról lőtt a kapuba. A Manchester United 2007 decembere óta nem kapott ki az Upton Parkban.

Premier League, 31. forduló:
West Ham United - Manchester United 0-2 (0-2)

21:58

Elverték a Herthát

A Borussia Mönchengladbach hazai pályán sima, háromgólos győzelmet aratott szombaton a Hertha BSC együttese felett a német labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában.

22:12

Így pattant be Szalairól

Szalai Ádám mázlis gólt lőtt a Bundesligában (Schalke-Braunschweig 3-1). A 88. percben állt be, és a 94. percben talált be a kapuba.

2.11-től látható:

22:48

Rudolf duplázott Pakson

Tizennégy meccs óta nem nyert a Paks. NB I: Paks-Győr 1-2 (gól: Bartha 20., ill Rudolf 12., 26.). (RÉSZLETEK ITT.) * La Liga: Valladolid-Rayo Vallecano 1-1.

23:13

Három meccs a férfikézi-BL-ben

A Kielce és a Velenje győzött hazai pályán, míg a Szkopje döntetlent játszott a Hamburggal a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

Első meccsek:
Kielce (lengyel) - Rhein-Neckar Löwen (német) 32-28 (17-13)
Vardar Szkopje (macedón)-HSV Hamburg (német) 28-28 (14-16)
Velenje (szlovén)-PSG (francia) 30-28 (16-13)

csütörtökön játszották:
Motor Zaporizzsja (ukrán)-THW Kiel (német) 28-31 (14-16)