Az NHL rájátszásának első fordulójában már a harmadik körnél tartanak a csapatok. A New Jersey Devils eddig mindhárom összecsapásán felülmúlta a Boston Bruinst, míg az Edmonton Oilers újra megfricskázta az alapszakasz egyik legjobbját, a Dallas Starst.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Harmadik mérkőzésén második győzelmét aratta az Edmonton Oilers a Dallas Stars ellen az NHL rájátszásának első körében, s ezzel összesítésben ismét a kanadai együttesnél van az előny. A mérkőzésen eleinte pedig jóval összeszedettebb volt a Dallas, Arnott révén a 11. percben meg is szerezte a vezetést, sőt Laraque egyenlítését követően még Lehtinen is a Dallashoz ragadta az előnyt, amelyet aztán Pisani előbb egalizált, majd Dvorak góljára nem érkezett már texasi válasz.

A New Jersey Devils megállíthatatlan, sorozatban harmadik mérkőzésén verte az együttes a Bruinst, ezúttal Bostonban. A 3-0-s győzelemben Martin Brodeur kapusnak elévülhetetlen érdemei voltak, a Devils hálóőre idei 14., pályafutása 70. shutoutját könyvelhette el. "Még sok mérkőzés van hátra, sokszor kell hibátlanul védenem" - nyilatkozta Brodeur.

Eredmények, Keleti főcsoport:
Boston Bruins - New Jersey Devils 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)
Stevens (21:11), Pandolfo (52:00), Madden (58:54)
Az állás: 3-0 a New Jersey javára.

Nyugati főcsoport:
Edmonton Oilers - Dallas Stars 3-2 (0-1, 0-0, 3-1)
Laraque (42:33), Pisani (44:40), Dvorak (45:38), illetve Arnott (10:50), Lehtinen (43:23)
Az állás: 2-1 az Edmonton javára.