A Washington Wizards kosarasa, Kyle Kuzma ismét egy nagyon fura öltözékben jelent meg az Atlanta Hawks elleni meccs előtt, amely a Washington győzelmével zárult az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

Az Atlanta kispadján elsősorban amiatt mutatkozott be vereséggel Quin Snyder vezetőedző, mert a rivális Wizardsban Bradley Beal 37, Kyle Kuzma pedig 28 pontot dobott.

Utóbbi ismét egy hihetetlenül ízléstelen öltözékben jelent meg a meccs előtt. Kuzma egy ezüstszínű, tüskékkel ellátott kabátban lépkedett az öltöző felé.

A jelenet után még a többszörös NBA-bajnok center, Shaquille O'Neal szavai is elakadtak.

A címvédő Golden State Warriors az első félidő végjátékában 23 pontos hátrányban is volt, végül mégis simán, 18 ponttal legyőzte a vendég Portland Trail Blazers csapatát az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

A portlandiek a második negyed végén 63-40-re vezettek, de a Warriors még a következő 12 percben fordított, és az utolsó negyedet már négypontos előnyről várhatta. A címvédőnél hatan is kétszámjegyű pontszámmal zártak. A Lakers a sérült LeBron James nélkül nem bírt a Memphisszel, amelyben Ja Morant 39 pontja mellett 10-10 lepattanóval és gólpasszal zárt.

Az előző két alapszakaszban a legértékesebb játékosnak megválasztott szerb Nikola Jokic karrierje 100. tripla duplájával vezette sikerre Houstonban a Denver Nuggetset. A center az NBA történetének hatodik játékosa lett, aki elérte ezt a mérföldkövet: az örökranglista élén Russell Westbrook áll 198 tripla duplával, őt Oscar Robertson (181), Magic Johnson (138), Jason Kidd (107) és LeBron James (106) követi.

A ligaelső Milwaukee Bucksba visszatért a szintén kétszeres MVP Jannisz Antetokunmpo: a görög játékos a Nets ellen 33 ponttal és 15 lepattanóval segítette csapatát sorozatban 15. győzelméhez.