A legtöbb díjat Az elnök emberei(The West Wing) kapta, akárcsak tavaly. A sorozat a legjobb drámának kijáró Emmy-díj mellett elnyerte a legjobb rendezést honoráló elismerést is. A fiktív amerikai elnök munkás hétköznapjait bemutató sorozat rendezője, Alan Ball mellett két szereplő is egy-egy szoborral távozhatott.
A Jóbarátok sorozat most első alkalommal nyerte el a legjobb vígjátéknak járó díjat. A már harmincas éveiket taposó manhattani fiatalok közül a Rachelt alakító Jennifer Anistont találták most az ítészek a legjobb női főszereplőnek járó Emmyre érdemesnek. Az este még emlékezetes volt az Everybody Loves Raymond(Mindenki Raymondot szereti) című sorozat készítőinek is. A széria, amely egy sportújságíró kaotikus életét követi nyomon három Emmyt nyert.
A Grease című musical "rosszlányaként" ismertté vált Stockard Chaninget két mellékszerepéért is díjazták. A színésznő a zsűri szerint egyaránt kiemelkedő teljesítményt nyújtott a már említett Az elnök embereiben,first ladyként, valamint a Matthew Shepard Story című tévéfilmben, amely egy meleg tizenéves meggyilkolásáról szól. A Winston Churchill életrajzára épülő The Gathering Storm főszerepéért pedig Albert Finney is kapott egy szobrot.
Tom Hanks rendezését, az HBO Elit alakulatát találták a legjobbnak a minisorozat kategóriában. A színész-rendező nem csak díjazottként, hanem díjátadóként is szerepelt a Los Angeles-i gálán. Tom Hanks nyújtotta át a most először odaítélt Bob Hope humanitárius díjat, amit az amerikai televíziós beszélgetőműsorok első számú női vezetője, Oprah Winfrey vehetett át.
A gála után minden bizonnyal keserű szájízzel tért haza a Sírhant Művek(Six Feet Under) stábja, mint a díjkiosztás vesztese. Nagy reményekkel készültek az estére, hiszen az HBO csatorna morbid szériája 23 kategóriában kapott jelölést, ám csak egyetlen Emmyt kaptak.