"Nagyjából 50-60 ezer ember él a távoli szigeteken. A tervek szerint mindnyájukat menedékhelyekre visszük a ciklon elől. Ezenfelül az önkénteseinket fölkészítjük arra, hogy szembenézzenek bármilyen helyzettel" - mondta Bhola körzet biztosának helyettese.
A 110 kilométer/órás széllökésekkel támadó ciklont a súlyos kategóriába sorolták, miután a déli partoktól a nagyjából 310 kilométerrel eső területekre ért - jelentette a helyi meteorológiai szervezet. Bazlur Rasid helyi meteorológus elmondása szerint a ciklon Bholánál fogja elérni a szárazföldet szerda délig, 90-110 kilométer/órás széllel.
Hozzátette: annak ellenére, hogy a ciklon heves esőzéseket okoz, kevés az esélye annak, hogy szuperciklonná váljon.
A bangladesi meteorológiai intézet még a ciklon érkezése előtt felszólított több tengeri kikötőt veszélyhelyzet elrendelésére. Ebben az évben másodjára alakul ki ciklon a Bengáli-öbölben. Elsőként a Mocha ciklon pusztított az országban, több ezer lakóhelyet lerombolva.
A Bengáli-öbölben általában április és május, illetve október és november idején gyakoriak a ciklonok.
Az Amphan szuperciklon, amely még 2020 májusában tarolt végig Banglades és India területén - több száz ember halálát okozva -, az utóbbi évek egy legsúlyosabb ilyen jellegű természeti katasztrófája volt.