Magyar sikerek a Bundesligában és a kézipályákon

FC Schalke 04 vs. Hertha BSC Bundesliga FOOTBALL
Schalke's Alessandro Schoepf, Schalke's scorer of the 2:0 goal, Leon Goretzka and Schalke's Guido Burgstaller (r-l) celebrating the score while in the foreground disappointed Berlin goalkeeper Rune Jarstein kneels during the German Bundesliga soccer match between FC Schalke 04 and Hertha BSC in the Veltins Arena in Gelsenkirchen, Germany, 11 February 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Guido Kirchner/dpa
Cikkünk folyamatosan frissül
Dárdai Pál csapata, a Hertha 2-0-ra nyert a Bundesligában, ezzel éppen a legyőzött Frankfurtot előzte meg. Korábban nyert a Leipzig is, amely egyre közelebb kerül a Bajnokok Ligája-szerepléshez. Kézilabdában BL-meccset nyert a Fradi női csapata, és a Veszprém is. Ez történt szombat délután.
16:17
2017. február 25.

Három kézimeccs

Köszöntjük kedves olvasóinkat, kezdjük a szombat délutáni percről percrét a kézilabdával, ugyanis a Ferencváros női csapata már játszik: a Metz ugyanúgy jobban kezdett, mint Franciaországban, de remélhetőleg ugyanúgy a Fradi nyer majd, mint ott.

Az FTC mellett a Győrt, majd a Veszprémet is láthatjuk a BL-ben szerepelni, az előbbi Ljubljanába utazik, az utóbbi az Orlen Plockot fogadja.

16:18

Ambivalencia

Egy topligás meccsen már túl is vagyunk, a hét közben a Real Madridot legyőző Valencia ezúttal kikapott az Alavéstől

16:20

A rangadó

Az NB I rangadója, az FTC-Videoton 18 órakor kezdődik majd, Miriuta László szerint az eredmény a bajnoki címet is befolyásolhatja.

16:38

Ötgólos Fradi-előny

No még nem a Vidi ellen, hanem a női kézis BL-csata félidejében. Az FTC 15-10-re vezet, még az is belefért, hogy az utolsó percekre szétesett kicsit a csapat, Elek Gábor edző pedig az oldalvonal mellett dühöngjön emiatt.

16:43

Vezet a Lipcse

Elkezdődtek a délutáni Bundesliga-meccsek, Gulácsi Péter szokás szerint a Leipzig kezdőkapusa, a csapat pedig már vezet is a svéd Forsberg góljával. A Mainz viszont már 2-0-ra Leverkusenben.

17:15

Magabiztos Fradi

A zöld-fehér kézis lányok a záró tízperc előtt 25-17-re vezetnek a Metz ellen - most már egyik edző sem dühöng.

17:17

Egy félidő elég volt?

A Bayern München 45 perc után 3-0-ra vezet a Hamburg ellen (gól: Lewandowski 2, A. Vidal). Gulácsiék 2-0-ra verik a Kölnt, a Dortmund 1-0-ra vezet Freiburgban.

17:19

Jön a derbi

És elkezdődött a sevillai derbi is, ahol most a Betis a pályaválasztó, a hangulat pedig, mondani sem kell, parázs.

17:28

Neymar Anglia felé kacsintgat?

Mourinho legalábbis felhívta Neymart, hátha.

Győzött a Fradi

A női kézis BL-ben 29-23-ra verte a Metzet a BL középdöntőjében.

Parádés játékkal nyert fontos BL-meccset a Fradi
17:44

Mesterhármas

Lewandowskinak összejött, már 5-0-ra vezet a Bayern.

Senki a nyomában

Robert Lewandowski a negyedik mesterhármasát lőtte idén a Bundesligában, egyetlen másik játékos sem tart ennyinél.

17:52

Passzkirályok

A Premier League-ben Gylfi Sigurdsson és Kevin De Bruyne adta eddig a legtöbb gólpasszt a szezonban (9-9).

17:59

Meglepetés

A Betis vezet a Sevilla ellen a spanyolok mai derbijén, Durmisi góljával. Egy csók kellett a szerencsés szabadrúgáshoz.

18:03

Mit művel a Bayern?

Megalázó csapást mér a Hamburgra: Lewandowski triplázott, Coman duplázott, Alaba és A. Vidal is betalált, 7-0.

És még maradt 15 perc.

18:06

Megérkezett a Fradi

18:13

Vezet a Veszprém

Az első tíz perc után a Veszprém 6-4-re vezet, de kőkemény meccset játszik a Plockkal a BL-ben.

18:14

Hertha-esélyek

Egyetlen más Bundesliga-csapatnak sem lőttek annyi gólt a berliniek, mint a Frankfurtnak: 102-t. Hamarosan jöhet a többi!

18:22

Vége a rémálomnak

Lefújták a Bayern-Hamburg meccset, 8-0. Az utolsó 7 Bayer-Hamburg bajnoki mérlege 44-3. Mit is mondjunk?

Dupla ünnep

Thomas Tuchel századik BVB-s meccsén a Dortmund megszerezte a története 250. idegenbeli Bundesliga-győzelmét.

18:38

Közel a BL-hez

Gulácsiék csapata, a Leipzig egyre közelebb kerül a Bajnokok Ligája-szerepléshez. Ez történt szombaton a Bundesligában, természetesen a 18.30-as Hertha-Frankfurton kívül.

18:43

Veszprémi előny

A félidőben négy góllal megy a Telekom Veszprém a lengyel Plock ellen a BL-ben.

18:53

Benito, csend

A Betis vezetett a sevillai derbin, de a "vendégek" fordítottak Iborra révén, így bő tíz perccel a lefújás előtt csend honol a Benito Villamarín Stadionban.

Conte (újabb) rekordja

Egyetlen edző sem nyert annyi Premier League-meccset 26 forduló után, mint Antonio Conte a Chelsea-vel: 20-at.

19:02

Drukkerhumor

Miután a Hamburg 3-44-es gólkülönbséget produkált az elmúlt hét, Bayern elleni meccsén, egy szurkoló kijelentette: egyszerűbb lenne, ha feladnák a meccset, mert az csak 0-3.

19:09

Zökkenő

Kicsit döcögősen kezdte a második félidőt a Veszprém, fel is jött 20-18-ra az ellenfél. Nagyon kellenek Mikler bravúrjai.

19:14

Fordítás a La Ligában

Hiába vezetett, végül 2-1-re kikapott a Betis a Sevillától. A Primera Divisiónban egy csapat sem olyan erős a második félidőben, mint a Sevilla, amely ráadásul hatodszor fordított a mostani szezonban (ez is ligacsúcs).

19:17

Még nincs gól

A Ferencváros enyhe fölényben játszik a Videoton ellen, de az első negyedórában még nem született gól.

19:30

Győzött a Veszprém

31-25-re legyőzte a lengyel Plockot a férfi kézis BL-ben a Veszprém. Már csak három hazai BL-meccse lesz a Veszprémnek ebben a szezonban.

19:33

Dicséret Miklernek

19:34

Még mindig 0-0

A Fradi továbbra is mezőnyfölényben van a Videoton ellen, de eddig csak kapufáig jutott, így fél óra után még mindig 0-0 az állás.

19:38

Meglepetés Nápolyban

Vezetést szerzett az Atalanta, amely idén remek szezont fut ugyan, de Nápolyban ez akkor is meglepetés. Persze hol van még a vége?

19:48

Még semmi

Az első 15 perc után 0-0 a Hertha-Frankfurt meccs. Pedig nincs csapat, amelynek több gólt lőtt volna a Bundesligában a Hertha, mint a Frankfurtnak.

19:48

Vége a félidőnek

FTC-Videoton 0-0, hiába játszik fölényben a Fradi, a gól hiányzik, a hazaiak kapufáig és ziccerig jutottak.

19:54

Kapufák

A Napoli december 18-a óta először nem lőtt gólt az első félidőben, kapufát viszont kettőt is. Napoli-Atalanta 0-1.

19:56

Megtört az átok

20:04

Dibusz

Rögtön a második félidő elején nagyot véd a Fradi kapusa Stopira ravasz, az alapvonal közeléből leadott lövésénél.

20:13

Szerepcsere

Fordulás után a Videoton uralja a meccset, alaposan megváltozott a játék képe.

20:16

Szünet Dárdaiéknál

A Hertha félidőben 0-0-ra áll a Frankfurt ellen.

20:28

Feltámadt a Fradi

A gyengébb kezdés után már a második félidőben is támadásban a hazaiak a Videoton ellen.

20:39

Érik a meglepetés

Az Atalanta már 2-0-ra vezet Nápolyban, pedig emberhátrányban játszik: Kessié összeszedett két sárgát három perc alatt. A második Atalanta gólt is Caldara szerezte, ezzel ő a legeredményesebb védő a ligában.

20:41

Ibisevic gólt lőtt

Vagyis vezet a Hertha a Frankfurt ellen. Ez volt Ibisevis 10. gólja a szezonban.

20:47

Csak a feszültség

A hajráig még mindig nincs gól a Fradi-Videotonon. Kemény, nagyon feszült találkozó, csak épp az a bizonyos gól hiányzik.

20:51

Lefújták a Fradi-Vidit

0-0 lett.

A feszült, kemény meccsen az első félidő a Fradié volt, a másodikban a Videoton támadott többet, ám miután nem esett gól, a Honvéd járt a legjobban, amely a tabella élére ugrott.

20:56

Az Atalanta behúzta

Megint kikap a Napoli az Atalantától, amely fellépett a negyedik helyre. A Nápoly 18 kör óta veretlen volt, és 24 kör óta gólt is lőtt mindig, most viszont mindkét sorozat megszakadt. És kitől kapott ki utoljára? Hát az Atalantától.

21:10

Már csak pár perc

A Hertha meccséből kevesebb, mint tíz perc van hátra, közel a győzelem, főleg mert a Frankfurtból kiállították Seferovicot a 78. percben.

21:12

Ott a második

Zsebben a három pont a Herthának, Darida góljával már 2-0, még hat perc van hátra.

21:19

Nyert a Hertha

Ezzel Dárdai Pál csapata ismét ötödik a tabellán, éppen a frissen legyőzött Frankfurtot megelőzve.

21:22

Búcsú

Kedves olvasóink, a szombati sportdélután búcsúzik, de este még rajta tartjuk a szemünket a Juventus meccsén és a spanyol liga történésein is.