A Borussia Dortmund megőrizte vezető pozícióját a német labdarúgó Bundesligában, annak ellenére, hogy a 23. fordulóban hazai pályán csak döntetlent játszott a Schalke 04 elleni rangadón. A Hertha idegenben magabiztosan verte az 1860 Münchent, s feljött a hatodik helyre a tabellán.

A Dortmund a csurig telt Westfalen-stadionban kikínlódta a döntetlent a Schalke ellen, annak ellenére, hogy a helyzetek alapján a házigazdáknak volt esélyük a győzelemre. Félidőben a Schalke vezetett 1-0-ra, Kamphuis tizenhetedik percben szerzett szenzációs góljával. Történt, hogy a kitörő Wilmotsot még Lehmenn lefülelte a tizenhatoson kívül, de a közel félpályáig kipattanó labdát jobbról Kamphuis egy igazítás után a jobb felső sarokba lőtte. Ritkán látható gól volt (0-1). Hiába erőlködött a Dortmund, csak Koller és Ewerthon jelentett viszonylagos veszélyt a kapura. Az ötvenedik perc azonban meghozta az egyenlítést: előbb Koller fölé fejelt egy beadást, de még ugyanabban a percben Ewerthon elé csúsztatott, aki közelről becsúszva a hosszú sarokba talált (1-1). A találkozó háromnegyedénél Waldochnak két lehetősége is volt, hogy a Schalke vezessen, de a helyzetek kimaradtak - akárcsak a 84. és 85. percben Koller fejese, illetve lövése. A találkozó vitatott pillanata volt, amikor az első félidőben Van Hoogdalem kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem adott büntetőt.

A Leverkusen idegenben kétszer is vezetett a St. Pauli ellen, de a hamburgiak kétszer is egyenlítettek, második esetben a kilencvenedik percben. Ballack gólt lőtt, s ezzel már tizenkét gólos a góllövőlistán, amelyet Amorosóval holtversenyben vezet. Elber is eredményes volt Freiburgban, s már tizenegy gólos.

Pozitívra fordította mérlegét Münchenben a Hertha. Eddigi tizenegy müncheni meccséből a hatodik győzelmét aratta a Berlin, 3-0-ra nyert az 1860 München ellen, Preetz két góljával. A Hertha győzelmének Király Gábor és Dárdai Pál is részese volt. Amióta a Hertha kispadján új edző ül, azóta két meccsen hat pontot szerzett a gárda, s négy rúgott gól mellett egyet sem kaptak Királyék, ami azért is érdekes, mert a magyar válogatott kapus megígérte Dárdainak, hogy ameddig nem kap gólt a csapat, addig nem vágja le a bajuszát. A Hertha feljött a hatodik helyre a táblázaton.

Bundesliga, 23. forduló:
Borussia Dortmund - FC Schalke 04 1-1 (0-1)
Ewerthon (50.), illetve Oude Kamphuis (17.)

1860 München - Hertha BSC 0-3 (0-1)
Preetz (12., 49.), Beinlich (47.)

Borussia Mönchengladbach - Hamburger SV 2-1 (2-1)
van Houdt (3.), Demo (31., 11-esből), illetve Cardoso (29., 11-esből)
piros lap: Hertzsch (48., Hamburg)

SC Freiburg - Bayern München 0-2 (0-2)
Lizarazu (32.), Elber (42.)

VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 2-1 (1-0)
Meissner (9.), Hleb (76.), illetve Klimowicz (87.)

FC St. Pauli - Bayer Leverkusen 2-2 (1-1)
Rath (27.), Meggle (90., 11-esből), illetve Kirsten (6.), Ballack (69.)

1. FC Kaiserslautern - 1. FC Nürnberg 2-1 (1-0)
Lokvenc (31.), Bjelica (71.), illetve Sanneh (90.)

Az 1. FC Köln-Werder Bremen és az Energie Cottbus-Hansa Rostock mérkőzéseket vasárnap játsszák.