A 85. asztalitenisz-bajnokság férfi egyesét Lindner Ádám (Postás-Matáv) nyerte, a nőknél Braun Éva (BSE) bizonyult a legjobbnak. A férfi párosban a Lindner, Gerold duóé (Postás-Matáv) az aranyérem, a nőknél a Fazekas, Lovas kettős (Statisztika) lett a magyar bajnok.

A férfi egyesben a négy között Pázsy Ferenc Gerold Gáborral találkozott, 2-2 után Pázsy elhúzott, a vége 4-2 lett. Lindner a kecskeméti Zoltán Zoltánt verte simán 4-1-re. A négy között a legizgalmasabb meccset a nőknél a Tóth Krisztina-Braun Éva találkozó hozta. A német Busenbach együttesében játszó Tóth ellen Braun 3-1-re vezetett, de a négyszeres Európa-bajnok talpra állt, s egyenlített. A döntő szettben a BSE asztaliteniszezője 5-3-ra vezetett, ekkor Tóth mérgében belekapott a hálóba, s két percig állt a játék. A volt statisztikás tettét azzal magyarázta, hogy rengeteg hálóról lecsorgó labdából szerzett ellenfele pontot. A kényszerszünet után Tóth már 9-7-re is vezetett, de végül Braun 12-10-re fordítva jutott a fináléba, ahol az a Lovas Petra volt az ellenfele, aki Éllő Viviennél 4-2-re bizonyult jobbnak az elődöntőben. Az utolsó szettet Lovas könnyedén, 11-4-re nyerte.

A női döntőben Braun rutinja érvényesült, 4-0-ra győzött. A férfi egyes fináléja viszont magas színvonalú meccset hozott. Pázsy nyerte az első játszmát, innen Lindner remek pontokkal tarkítva 3-1-re megugrott. A házirangadón Pázsy iszonyatos akaraterővel egyenlített, a döntő szettben vezetett is, de két könnyű labdát is rontott - vesztére. Lindner már nem engedte ki a kezéből az elsőséget (4-3). A vegyespáros döntőjében a Bátorfi, Tóth kettős 3-2-re nyert a Lindner, Kertai duó ellen.

Eredmények:
férfi egyes, elődöntő:
Lindner (Postás-Matáv) - Zoltán (Kecskemét) 4-1
Pázsy (Postás-Matáv) - Gerold (Postás-Matáv) 4-2

döntő:
Lindner - Pázsy 4-3 (-8, 2, 5, 9, -11, -8, 8)

döntő:
Lindner, Gerold - Pagonyi, Zoltán 3-0 (2, 10, 10)

női páros, elődöntő:
Fazekas, Lovas (Statisztika, Orosháza) - Póta, Csernyik (Statisztika) 3-1
Braun, Isaeva (BSE) - Tóth, Kertai (Busenbach, Postás-Matáv) 3-1

döntő:
Fazekas, Lovas - Braun, Isaeva 3-1 (8, -9, 7, 5)

vegyespáros, elődöntő:
Bátorfi Z., Tóth (Postás-Matáv, Busenbach) - Somosi, Póta (Kecskemét, Statisztika) 3-1
Lindner, Kertai (Postás-Matáv) - Pázsy, Molnár (Postás-Matáv, Statisztika) 3-1