A férfikosárlabda-bajnokság rájátszásában az Albacomp hazai pályán tizenhat ponttal verte a Szolnokot, a Dombóvár pedig hatalmas meglepetésre, hosszabbításban legyőzte az Atomerőműt.

Férfikosárlabda-bajnokság, rájátszás:
Albacomp-UPC - MOL Szolnok 99-83 (33-21, 21-20, 30-22, 15-20)
Székesfehérvár, 2000 néző
vezette: Szabó Gy., Bognár.
Albacomp: Csirke (16), Boros (12/3), Williams (20/6), Báder (5), Bencze (5). Csere: Góbi (22), Shannon (-), Trunics (14/12), Matus (5/3). Edző: Sterbenz László.
Szolnok: Maljkovics (10/6), Pavlovics (17/6), Vukicsevics (12/3), Orosz (2), Lapov (17). Csere: Trepák (21), Mérész (4), Szarvas (-) Cziczás (-). Edző: Goran Miljkovics.
Kipontozódott: Báder, Bencze, ill. Orosz, Trepák.

A negyeddöntő első meccsét csak egy ponttal nyerte a Szolnok, ám ez a mérkőzés nem emiatt vált emlékezetessé, hanem a végén kitört tömegbunyó miatt. Egy szolnoki rendezőnek eltört az orr (Williamsnek "minimum" köze volt a dologhoz), a fehérvári klubelnök is kapott egyet rejtélyes körülmények között, s ha mindehhez hozzávesszük, hogy a két csapat hagyományosan feszült csatákat vív a rájátszásban (az elődöntőben és a döntőben is összefutottak már), akkor jogosnak tűnt a félelem, hogy a második találkozón is lesz balhé. Nem lett, s ennek magyarázatát alighanem a meccs első három percében kell keresni. Ennek a periódusnak a vége felé ugyanis 14-0 állt az eredményjelzőn, s ez a különbség elejét vette minden feszültségnek, adok-kapoknak, haragnak.

A szolnokiak rosszul dobtak, nem szedtek lepattanót és döbbenten figyelték, amint a cikázó fehérvári kisemberek olyan nagyságúvá tornázzák a különbséget, amilyet általában a meccs végén sem szokott elkönyvelni a Szolnok. Az előző meccsen eredménytelen Csirke betörésekkel és leosztásokkal vezérelte az elképesztő hazai rohamot, s mikor három perc múltán fújtak egyet az addig letámadó albacomposok, tulajdonképpen a meccset eldöntő diferencia alakult ki a két csapat között.

Ami persze nem azt jelenti, hogy feladta volna a Szolnok, Pavlovicsékat nem ilyen fából faragták. De nem ment nekik, kintről se nagyon, ami meg a centereket illeti... S itt jönnek képbe a játékvezetők, akik mindkét csapat magas embereivel szemben érthetetlen szigorral léptek fel. A mai kosárlabdában már nem szokás egy kitámasztást azonnal faulttal "honorálni", most azonban ez történt. Így aztán Lapov, Orosz, illetve Báder és Bencze is gyűjtötte a hibákat, vagyis egyre inkább a palánktól távoli pontokra terelődött a hangsúly.

Szünet után pedig ezeken a posztokon a bajnokságban eddig nemigen tapasztalt eredményességgel termelt az Alba. Williamstől már megszoktuk, hogy tüzel töltés nélkül (ő most sem kintről volt elsősorban sikeres), de a csereirányító Trunics még egyszer sem szórta így meg magát. Kihasználva a fáradó vendégek ütemkéséseit négy triplát suhintott be zsinórban, a harmadikkal már húsz pontra növelve csapata előnyét, s így eldőlt a meccs.

Trepák volt az egyetlen szolnoki, akin még ebben a reménytelennek tűnő helyzetben is érezni lehetett az elszántságot, szép kosarakkal próbálta felrázni övéit, de a harcosan és rendkívül eredményesen játszó Góbi révén centerposzton a hazaiak is felvonultattak egy remek teljesítményt. Az utolsó negyedben csak tizenhat pont kellett volna az Albának, hogy elérje a Szolnokkal szemben elérhetetlennek tartott százat, s mivel korábban két negyedben harmincat is dobtak Matusék, ez nem tűnt nehéznek. A koncentráláson azonban nyomot hagyott a nagy előny, így a száz nem jött össze, de (dacára Lapov meccs végére tartogatott duplasorozatának) a magabiztos győzelem igen.

Sterbenz László (Albacomp): "Hatalmas küzdésünk szerencsére dobáspontossággal párosult, ez volt a siker titka."

Goran Miljkovics (Szolnok) "Az elején engedtük elhúzni az Albacompot, később csak futottunk az eredmény után."

Folytatás 1-1-ről, szerdán, Szolnokon.

A nap másik találkozóján:
Dombóvár - Atomerőmű 107-104 (21-18, 23-14, 27-22, 18-35, 18-15) - hosszabbítás után
A három győzelemig tartó párharc állása: 1-1, a harmadik találkozóra kedden kerül sor.

Női bajnokság: Nyerni akar a PVSK ellen a Postás

Hétfőn kerül sor a nőikosárlabda-bajnokság elődöntőinek második mérkőzéseire. A GYSEV-Ringa - Szekszárd párharc első felvonásában a soproniak valósággal átrohantak ellenfelükön és 56 pontos, kiütéses győzelmet arattak. A másik ágon a Soproni Postás együttese várakozáson felül helytállt Pécsett a bajnok otthonában, három negyeden át vezetett, csak a végén tudtak föléjük kerekedni a pécsi vasutas lányok. Hétfőn Farkas Sándor együttese Szekszárdon lép pályára, míg Meszlényi Róbert tanítványai a pécsieket fogadják.

A hazai pályán szereplő Postás szakvezetője úgy vélte: "A korábbi pécsi meccseinkből kiindulva csapatom lassítani a játékot, hogy ne kapjunk könnyű kosarakat, ne indítsanak le bennünket a pécsiek" - mondta Meszlényi Róbert."Néhányszor nem sikerült a támadóidőn belül kosárra dobnunk, ennek ellenére sokáig a mi akaratunk érvényesült. A pécsieknek több ilyen szinten bevethető játékosuk van, ezért a hajrában fordítottak. Ha már idegenben sikerült megszorongatni a pécsieket, és ha már korábban Sopronban kétszer legyőztük őket, ismét szeretnénk nyerni. Ebben nagyon sokat segíthetnek a soproni szurkolók, akik bizonyára nem bánnák, ha minél jobban megnehezítenénk az amúgy esélyesebb pécsiek dolgát."

Farkas Sándor együttese kiütötte a bajnokság meglepetéscsapatát, a Szekszárdot. A GYSEV szakvezetője ennek ellenére nehéz meccsre számít az Atomerőmű otthonában. "A Szekszárd saját közönsége előtt nyilván amellett, hogy felszabadultan kosarazhat, hiszen messze túlteljesítette az előzetes elvárásokat, igyekszik bizonyítani" - vélekedett Farkas Sándor. "Abban is biztos vagyok, hogy Pécsről nagyon sokan mennek majd át Szekszárdra a hazaiakat bíztatni. Célunk továbbra is az, hogy minél hamarabb túljussunk a szekszárdiakon és úgy gondolom, ha sikerül hasonlóan játszanunk ott, mint itthon az első meccsen, nem érhet bennünket meglepetés."