Kovács Ágnes a negyedik, Reményi Diana az ötödik helyen végzett a 200 méteres mellúszás döntőjében. A győzelmet az idei ifjúsági Európa-bajnok osztrák Mirna Jukic szerezte meg.

A szám magyar olimpiai, világ- és korábbi Európa-bajnoka ezúttal a táv elején nem került jelentős hátránybe, szorosan tapadt Jukicra. Az utolsó 50 méteren azonban elmaradt a szokásos nagy hajrá, sőt, a német Anne Poleska és a Berlinben már 50-en és 100-on győztes svéd Emma Igelström is megelőzte. Kovács több mint négy másodperccel maradt el az Európa-csúcsnak számító egyéni legjobbjától. Remekül szerepelt viszont a mindössze 16 éves Reményi, aki 2:29 percen belüli idővel, ötödikként csapott a célba.

"Hát így sikerült" - mondta csalódott hangon Kovács Ágnes. "Kicsit gyorsan kezdtem, azután pedig kapkodtam. A verseny második felét nem bírtam, sokat kivett belőlem az első száz. Az edzéseredményeim ugyanolyanok voltak, mint tavaly. Nem az állóképességemmel, hanem a gyorsaságommal és a formába hozással volt baj. Nem adom fel, megmutatom, ki az a Kovács Ági. Az idén nem volt bennem az arany. Minden úszó életében van egy-egy év, amikor nem megy. Sorozatok megszakadnak, de nem biztos, hogy véget is érnek. Most az egyetlen vágyam az, hogy budapesti világversenyen mutassam meg, mit is tudok."

Kiss László szövetségi kapitány úgy látja, hogy Kovács rossz felfogásban úszta végig a távot: "Ez a fiaskó talán még jókor is jött az olimpia szempontjából. Az Európa-bajnokság után le kell ülni, alaposan elemezni kell a történteket. Nem szabad megfeledkezni arról, hogy Kovács Ági az elmúlt években szállította a győzelmeket, ő volt a magyar úszósport 'aranyhala'."