A spanyol Carlos Moya nyerte a 2,95 millió dollár összdíjazású cincinnati férfitenisz-tornát, miután a döntőben legyőzte az ausztrál Lleyton Hewittot.

Meglepetéssel végződött a cincinnati férfitenisz-torna, amelyet a 16. helyen kiemelt spanyol Carlos Moya nyert meg - a döntőben legyőzve a világelső ausztrál Lleyton Hewittot. 7:5, 7:6-ra. A 25 éves Moya pályafutása során másodszor tudott nyerni kemény borítású pályán, a Masters Series-sorozatban pedig először. Ami az összmérlegét illeti: tizenegyedik tornaelsőségét aratta, idén már a negyedik versenyt nyerte meg. Hewitt 2000. novemberében játszott ismét Masters-finálét, akkor a dél-afrikai Wayne Ferreira verte.

"Tudtam, hogy nem vagyok annyira rossz ezen a pályán, de arra nem számítottam, hogy meg is nyerem a versenyt. A kemény borítás nem a kedvencem, de alkalmazkodó típus vagyok. Mindenre képes vagyok, ha szerencsém van, bárhol, bármikor nyerhetek" - értékelt Moya. Hewitt egyszerűbben látta a mérkőzést: "Moya túl jó volt számomra!"

Ami a hét eseményeit illeti: a férfiaknál két, egyaránt 800 ezer dolláros ATP-tornán vehetnek részt. A washingtoni Legg Mason Tennis Classic elnevezésű viadalon az amerikai Andre Agassi az első kiemelt, rajta kívül indul még honfitársa, Andy Roddick, a holland Sjeng Schalken, a spanyol Alex Corretja, valamint a chilei Marcelo Rios. Sávolt Attila is rajthoz áll, ellenfele az első körben az orosz Andrej Sztoljarov lesz. Ha továbbjut, akkor a Fernando Meligeni (brazil, 16.) - Suzuki Takao (japán) meccs nyertese lesz az ellenfele. És utána már a második kiemelt Roddick jöhet.

Az indianapolisi RCA Championshipsen a világelső Hewitt mellett, a brit Rusedski és Henman, a német Haas, illetve a francia Grosjean a sztár.

A hölgyek a montreali, 1,2 millió dolláros Coupe Rogers AT&T Cupon versenyeznek, s a torna érdekessége, hogy mind az orosz Anna Kurnyikova, mind a svájci Martina Hingis rajthoz áll. A kiemelési sorrend: Serena Williams (amerikai), Jennifer Capriati (amerikai), Jelena Dokic (jugoszláv), Kim Clijsters (belga), Justine Henin (belga), Martina Hingis (svájci).