Óriási lehetőséget szalasztott el a Kométa Kaposvár, amely hazai pályán szenvedett vereséget a férfiröplabda Extraliga döntőjében. Ezzel a három győzelemig tartó sorozat állása 1-1-re alakult.

Eredmény:
Kométa Kaposvár - Vegyész RC Kazincbarcika 0-3 (-23, -23, -18)
Kaposvár, városi sportcsarnok, 600 néző
vezette: Hóbor, ifj. Juhász.
Kométa Kaposvár: Gubik, Geiger, Gelencsér, Tomanóczy, Dávid, Pásztor. Csere: Zarka (liberó), Csíkos, Kovács B., Bánhegyi, Mészáros. Vezetőedző: Demeter György
Vegyész RC Kazincbarcika: SCHILDKRAUT, KRINIC, Bunford, MOROZOV, JÁNOSI, Herich. Csere: Bencsik (liberó), Jármi, Nagypál, Kiss T. Vezetőedző: Daniel Oravec. Edző: Toma Sándor
az eredmény alakulása:
I. játszma: 3-0, 5-1, 8-4, 13-13, 14-18, 18-20, 21-23, 22-24, 23-25 - 25 perc
II. játszma: 2-2, 5-8, 7-12, 14-15, 18-21, 22-22, 22-24, 23-25 - 26 perc
III. játszma: 2-2, 4-7, 8-9, 9-13, 10-16, 11-20, 16-13, 17-24, 18-25 - 23 perc

Második alkalommal találkozott egymással a bajnoki döntőben a két együttes. Az Extraliga alapszakaszát megnyerő barcikaiak az első összecsapáson hazai környezetben, 3-2 arányban maradtak alul a hétszeres bajnoki és nyolcszoros kupagyőztes kaposváriakkal szemben. A somogyiak igen fegyelmezetten röplabdázva, határozott nyitásokkal tudtak nyerni, igaz abban már ők sem bíztak a somogyi ütközet előtt, hogy a Vegyész RC játékosai olyan sokszor hibáznak, mint az első párharcban.

Alig öt perc elteltével már 8-4-re vezettek a jobban nyitó és hatásosabban támadó kaposváriak. A vendégek gyengén fogadták a Gubikék szerváit, ez pedig kiismerhetővé tette játékukat. A horvát Krinic fújt riadót a hálónál és egymás után elért pontjaival felzárkóztatta az övéit. Az egyenlítést Bunford bombája hozta meg 13-13-nál, sőt a széleken lefülelt kaposvári ütéseket követően a szettet is a Vegyész nyerte.

A folytatásban Geiger ugyan összekapta magát a somogyi oldalon, de centerben továbbra is gyengén muzsikált a házigazda. A feladó poszton kiválóan osztogatott Schildkraut, aki rendre elhibázhatatlan helyzetbe hozta társait. Hiába próbálta beérni ellenfelét a Kométa a döntő pillanatokban vagy hibáztak játékosai, vagy a barcikaiak közül remekelt valaki.

Még a játszma vége előtt jött Mészáros, aki Gubikot váltotta előkészítőként. A hazai remény 22-22-nél még fellángolt ugyan, de Jánosi és Morozov újabb szettgyőzelemre vezette a Kazincbarcikát.

Hasonló koreográfia szerint zajlott a harmadik játék is. Az elrontott kaposvári nyitásfogadások már eleve meghatározták a támadó alakzatokat, a kivédekezett labdákból pedig kiválóan kontráztak a vendégek. Tomanóczy tartotta a lelket a Kométában, de a sáncban sokkal határozottabb Morozovék szinte falat húztak a háló fölé. Végül megérdemelten nyerte a döntő második ütközetét a Vegyész RC, amely ezúttal minden csapatrészében riválisa fölé nőtt. Folytatás jövő hétfőn Kazincbarcikán.

Demeter György: "A higgadtabban röplabdázó Kazincbarcika megérdemelten nyert. Nem volt türelmünk végigjátszani támadásainkat és hiába kezdtünk jól, ellenfelünk elaltatott bennünket."

Daniel Oravec: "Végre játszottunk."