Azután, hogy a hagyományos csapatversenyt megnyerte, a váltóban is az élen végzett a Vörös Zsuzsanna, Simóka Bea, Füri Csilla trió a csehországi Ustí nad Labemben zajló öttusa Európa-bajnokságon.

A siker már a nap elején valószínűsíthető volt, az együttes ugyanis az elmúlt egy-két év kontinentális és világversenyein elért eredményeinél jóval jobbat produkált a lövészetben (266 kör, 1096 pont), s így a felzárkózást, illetve az előrelépést nem a hatodik-hetedik, hanem a harmadik helyről kezdhette meg, ráadásul a "szokásosnál" kisebb ponthátrányból.

A folytatásban egy felszabadult és főként eredményes (34 győzelem/20 vereség, 920 pont) vívás következett, amely a magyarok sikerét hozta. Ezzel az összetettben átvették a vezetést, majd az ugyancsak megnyert 3x100 méteres úszás (3:12.72 perc, 1208 pont) során tovább növelték az előnyüket.

A lovaglásban összesen két akadályt vertek (1168 pont), így a zárószámban 46 másodperccel hamarabb rajtolhattak, mint a második helyezett olaszok. A 3x1500 méteres futás során visszafogott, ebben a tusában hetedik helyet jelentő (16:20.71 perc, 800 pont) teljesítménnyel is könnyedén őrizték meg a pozíciójukat.

Vörös Zsuzsanna: "Öt nagyon jó számot csináltunk."

Simóka Bea: "Váltóban eddig még nem voltam Európa-bajnok, most már ez a cím is megvan. Nagyon fáradt vagyok. Csütörtökön mandulaműtét vár rám, majd pihenés következik. Utána folytatom a felkészülést, hogy megvalósítsam az álmomat."

Füri Csilla: "Jó verseny volt az elejétől a végéig, mind az öt szám összejött."

Kulcsár Antal szövetségi kapitány: "Amilyen szépen kezdődött, olyan szépen fejeződött be a nap. Ezzel a váltóarannyal az egész éves teljesítményükre tették fel a koronát a lányok."