A héten kiderülhet, mennyit fizet a K&H Bank

Vágólapra másolva!
A héten kiderülhet, mennyit hajlandó kifizetni a K&H Bank a brókercégénél eltűnt milliárdokból, várhatóan lezárul ugyanis az a vizsgálat, amelynek során elbírálják a K&H Equitiesszel szemben támasztott követeléseket - írja a Népszabadság. A Kulcsár Attilával kapcsolatban álló közel 70 ügyfél még egy fillért sem kapott, jóllehet a bank az ügy kirobbanásakor azt ígérte, mindenkit kárpótolnak. Még eredetileg befizetett tőkéjét sem vehette fel senki.
Vágólapra másolva!

Az ügyfelek igényeinek megalapozottságát a bankon belül alakított bizottság feladata elbírálni, azonban ennek sem a munkájáról, sem az összetételéről nem ad információkat a hitelintézet. A K&H-nál még azt sem erősítették meg a Népszabadságnak, hogy ezen a héten valóban végez-e a bizottság az igények felülvizsgálatával. A K&H Equitiestől ügyfelei összesen több mint húszmilliárd forintot követelnek, ám a lap szerint 15-16 milliárd forintnak még nem akadnak a nyomára, ennyi pénz hiányzik a számlákról.

A pénz fele egyetlen cég, a Betonút Rt. kárigénye, amely 11,8 milliárd forintra rúg. Ebből biztosan csak az a 4,2 milliárdos állampapírcsomag van meg, amelyet az Állami Autópálya-kezelő Rt. számláján foglaltak le, miután nyilvánvalóvá vált, hogy ezekkel az értékpapírokkal próbálták pótolni az állami cég vagyonából elsikkasztott összeget. A 4,2 milliárdnyi állampapírt a Betonút Rt. a lap tudomása szerint napokon belül visszakaphatja, ami egyben azt is jelenti, hogy az ügyben - immár biztosan - állami milliárdok is eltűntek. Az értékpapírcsomag a legegyszerűbben igazolható követelések egyike, ezért ezt fizetik ki elsőként. A kétes hitelességű követelések esetében a bank inkább a bíróságra bízza majd a döntést - írja a lap.

A Népszabadság szerint a K&H Bank tulajdonosai addig várnának a botrány miatt lemondott, majd őrizetbe vett vezérigazgató helyére új vezető kinevezésével, amíg le nem zárul a rendőrségi nyomozás. A bank vezetésére továbbra is a három éve az Egyesült Államokban dolgozó Urbán László, a Fidesz egykori pénzügyminiszter-jelöltje a legesélyesebb, de elképzelhető, hogy van más jelölt is: Zdeborsky György, a Magyar Fejlesztési Bank jelenlegi elnöke - a lap szerint.