Metrón nyomorognak a báránybőrbe öltözött állatvédők

Vágólapra másolva!
A húsvéti bárányok szállításának rossz körülményeire, a kamionok zsúfoltságára hívják fel a figyelmet kedden az állatvédők. Harminc-negyven báránybőrbe öltözött aktivista metrón utazik a Kossuth térre, ahol petíciót adnak át a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium helyettes államtitkárának.
Vágólapra másolva!

Báránybőrbe öltözött állatvédők hívják fel kedden a figyelmet a húsvéti bárányok szállításának rossz körülményeire. A beöltözött aktivisták metrón utaznak a Kossuth térre, ahol 11 órakor petíciót adtak át a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium helyettes államtitkárának. Az akcióban 30-40 önkéntes állatvédő vesz részt, de a Fauna Egyesület akcióját több mint tízezer ember támogatja - olvasható az állatvédő szervezet honlapján.

"Amíg a miniszterelnök egy disznó életét menti meg a bolondok napja alkalmából, addig néhány hetes bárányok százezrei indulnak ismét szenvedéssel teli útjukra, hogy olasz vágóhidakon végezzék" - áll az egyesület közleményében.

Fotó: Bandere
Fotó: Bandere

Az aktivisták szerint a vágóállat-kereskedelem támogatása ellenkezik az állatok kínzása elleni törekvéssel, emellett az üzlet hosszú távon a magyar juhágazatnak sem kedvez, mert csatlakozásunk után, ha a mezőgazdasági termelés költségei megnőnek, az olasz kereskedők számára bárányt szállítani a távolabbi, nem uniós - és ezért olcsóbb - országokból éri majd meg.

A petíciót aláíró 13 000 ember arra kéri a földművelésügyi és vidékfejlesztési minisztert, hogy támogassa a nyolc órán túli vágóállat-szállítás betiltását és azt, hogy a húsvéti bárányok élő exportját a helyi feldolgozás és a hús- és állati termékek exportja váltsa fel.

A tagországok a kérdésben jelenleg két csoportra oszlanak: Németország, Belgium, Hollandia, Ausztria, Finnország, Dánia, Luxemburg, Olaszország, az Egyesült Királyság és Svédország az élő állatok nyolc órát meghaladó szállításának tilalmát szorgalmazza, míg a többi tagállam ellenzi a tiltást.